Od okresného mesta Senica je obec vzdialená 7 km a od hlavného mesta Bratislavy asi 80 km.
Prvá písomná zmienka o Smrdákoch pochádza z roku 1436 a najväčším lákadlom v obci sú nepochybne kúpele. Ľudová povesť hovorí o vzniku kúpeľov, že minerálne pramene objavil kedysi dávno pastier, ktorý si kúpaním v neobvykle páchnucej vode prameňa vyhojil svoje „boľavé“ nohy. Zvesť o liečivom účinku prameňa sa rýchlo šírila a ľudia zo širokého okolia ho začali vyhľadávať.
Prvá písomná zmienka o kúpeľnom mieste v Smrdákoch bola uvedená v urbári z roku 1617. Vydal ho vtedajší zemepán Majtény-Novák. V roku 1763 úradný lekár Ján Gottmann pripravil rozbor smrdáckych vôd, v ktorom poznamenal, že v budúcnosti by v okolí týchto vôd mohli vzniknúť kúpele.
Prvý kúpeľný dom v Smrdákoch postavil majiteľ pozemkov v okolí prameňov nitriansky podžupan Jozef Vietoris v rokoch 1832 až 1833.
Prírodné kúpele sa špecializujú na liečbu psoriázy. Na Slovensku je lupienkou postihnutých okolo 2,5 až troch percent populácie a smrdácke kúpele sú lídrom v jej liečbe vďaka vode, ktorá svojím zložením nemá v Európe ekvivalent. Obsahuje 680 miligramov sírovodíka na jeden liter, pričom jeho obsah sa v ostatných minerálnych vodách na Slovensku pohybuje maximálne do 25 miligramov. Pramene sírovodíkovej vody majú svoj pôvod vo zvláštnych podmienkach treťohorného mora spred 25 miliónov rokov.
Najvýznamnejším podujatím v obci je tradičné Vinobranie. Pestovanie viniča a výroba vína má v obci stáročnú tradíciu. Dokazuje to samotný erb obce, na ktorom je symbol vinohradníckeho nožíka a strapce hrozna. Jednou z dominánt obce je aj 300-ročná lipa, ktorá súťažila aj o Strom roka v roku 2016.
Obec je ideálnym miestom, z ktorého sa dajú podniknúť zaujímavé výlety do okolia či už peši alebo na bicykli. Návštevníkom je k dispozícii Turistické informačné centrum, v ktorom je možné získať množstvo informácií o tom ako stráviť voľný čas a takisto sa tu nachádza aj požičovňa elektrobicyklov.