Pavlice

Pavlice - malebná dedinka nachádzajúca sa na Podunajskej nížine, je usídlená na východnom okraji Trnavskej pahorkatiny v blízkosti potoka Gidra.


Obklopená idylickými lúkami, lesíkmi a poliami, Pavlice sú domovom pre viac ako 550 obyvateľov, ktorí si tu nažívajú život v obci plný radostí a výziev.

História obce sa datuje až do roku 1266, kedy sa o nej objavuje prvá písomná zmienka.

Dnešné Pavlice sa môžu pochváliť modernými obchodmi nachádzajúcimi sa priamo v obci a vďaka svojej polohe umožňujú pohodlný prístup do väčších miest ako Trnava a Bratislava, ako aj do menších miest ako Senec a Sládkovičovo.

V dedinke je aj materská škola a obec svojim obyvateľom poskytuje vysokú kvalitu života, čistý vzduch a pokojnú rodinnú atmosféru. Okolité prostredie obce je ideálne pre cyklistiku a turistiku a pre milovníkov športu je tu aj športový areál s futbalovým a multifunkčným ihriskom.

Zaujímavosťou obce sú prícestné sakrálne plastiky, ktoré sú umiestnené prevažne na Hlavnej ulici. Všetky boli renovované v roku 1966.

Kríž s ukrižovaným Kristom, socha sv. Vendelína – patróna chovateľov dobytka, sv. Florián – patrón hasičov, sv. Ján Nepomucký – mučeník a ochranca tajomstva sviatosti, Panna Mária – ochránkyňa tehotných žien, Najsvätejšia Trojica a sv. Jozef – patrón rodín, sú len niektoré z plastik, ktoré návštevníci Pavlíc môžu obdivovať.