Smrdácka lavička, Smrdáky

Obrovská Smrdácka lavička sa stáva miestom, kde návštevníci na chvíľu zabudnú na dospelosť a ponoria sa do sveta detských rozmerov.


Záhorie, známe svojou pokojnou krajinou, má od roku 2023 novú významnú atrakciu. Smrdácka lavička sa stáva miestom, z ktorého sa dá pozorovať pokojná krajina.

Dominanta na obzore

Už z diaľky vás pritiahne k sebe Smrdácka lavička svojimi impozantnými rozmermi. Výškou tri metre a šírkou päť metrov sa stáva neodmysliteľným orientačným bodom v okolí kúpeľnej obce Smrdáky. Ponúka nielen priestor na odpočinok, ale aj úchvatný výhľad na zvlnenú krajinu, kde sa srdce Záhoria otvára pre váš zrak.

Dielo podporené regiónom

Projekt gigantické lavičky vzišiel z iniciatívy Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie. Financovanie zabezpečil Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúry. Lavička, vyrobená z kvalitne opracovaných drevených hranolov, tak stojí ako symbol inovácie a rozvoja v regióne.

Fotogenický magnet pre turistov

Je to miesto, kde sa chvíľa zastaví. Každý, kto okolo prejde, sa rád zveční na fotografii s touto unikátnou konštrukciou. Smrdácka lavička rýchlo získava popularitu aj vďaka sociálnym sieťam, kde sa stáva objektom mnohých príspevkov s virálnym potenciálom.

Výletné tipy v okolí

Vzdialená len necelý kilometer od centra obce, lavička je ľahko dostupná pre všetkých návštevníkov kúpeľov aj vďaka nenáročnej prechádzke po žltej turistickej trase. Cesta vás povedie cez vinohrady až k Miléniovému krížu, ďalšej významnej atrakcii oblasti. Pre milovníkov krásnych výhľadov je odtiaľto len šesť kilometrov k rozhľadni Lipky, ležiacej nad obcou Unín. Cyklisti ocenia aj blízkosť Záhorskej cyklomagistrály, ktorá ponúka príjemné spojenie s touto novinkou.

Smrdácka lavička osloví každého návštevníka

Smrdácka lavička tak prišla ako sľubný príspevok k cestovnému ruchu v regióne a ponúka zážitok, ktorý osloví každého návštevníka túžiaceho po netradičnom zážitku. Nechajte sa pohltiť jej čarom a pridajte sa k mnohým, ktorí si už zamilovali toto nevšedné sedadlo v srdci Záhoria.