Kaštieľ rodiny Amade, Vrakúň

Kaštieľ rodiny Amade predstavuje neoceniteľnú pamiatku, ktorá sa v obci Vrakúň pýši svojou bohatou históriou.


Historický klenot obce

Pôvodná budova, v ktorej rodina Amadeovcov žila, stojí na mieste, kde sa kedysi mohol nachádzať šľachtický kaštieľ alebo dokonca hrad. Historické zmienky neskôr odhalili, že na tomto mieste stál pravdepodobne opevnený zámok, ktorý bol postavený na renesančných základoch. Zaujímavosťou je, že prvotné sídlo rodiny sa nachádzalo na hrade Bős, ktorý bol zničený v 18. storočí.

Obnova a novodobá sláva

V roku 1904 dal Mátyás Pfeifer z Ivy na týchto historických základoch postaviť zámok v štýle Luises, čím sa začala nová éra pre toto miesto. Neskôr, v roku 1935, zámok kúpil advokát József Belkó so spoločníkmi a stali sa jeho novými majiteľmi až do roku 1948. V polovici 20. storočia prešiel kaštieľ transformáciou na domov dôchodcov, čo bola významná zmena jeho účelu.

Kaštieľ rodiny Amade, Vrakúň

Kaštieľ rodiny Amade, Vrakúň

Architektonické skvosty a záhrady

Kaštieľ Amade sa môže pochváliť prízemnou stavbou s U-tvarovaným krídlom a nárožiami. Jeho hlavná fasáda je orientovaná do parku a zdobená stĺpmi. Budova je obklopená manzardovou strechou s radom strešných okien, ktoré dodávajú kaštieľu jedinečný charakter. Zaujímavosťou je aj zimná záhrada a zasklená veranda s prístupom zo záhrady.

Od kaštieľa k luxusnému hotelu

Kaštieľ bol premenený na luxusný hotel Amade Château, ktorý momentálne prechádza obdobím obnovy, aby mohol svojim hosťom ponúknuť ešte lepšie služby. Aj keď je hotel dočasne zatvorený, ako eventový priestor ostáva otvorený pre rôzne spoločenské udalosti.

Kaštieľ rodiny Amade, Vrakúň

Kaštieľ rodiny Amade, Vrakúň

Pohodlie a elegancia

Hotel Amade Château je známy svojou 5-hviezdičkovou službou, elegantne zariadenými izbami a bohatým výberom aktivít. Hostia môžu využiť krytý bazén, tradičné turecké kúpele, konferenčnú miestnosť, ale aj vínnu pivnicu a fajčiarsky salónik. Reštaurácia hotela ponúka tradičné jedlá s nádherným výhľadom do anglickej záhrady, zatiaľ čo cukráreň láka na čerstvé pečivo a koláče.

Aktivity a relax

Pre tých, ktorí hľadajú relax a oddych, ponúka hotel Amade Château rôzne možnosti – od slnečnej terasy, cez vonkajší a krytý bazén, až po turecké kúpele. Športoví nadšenci ocenia možnosť hrať tenis alebo bedminton, a pre milovníkov prírody je k dispozícii požičovňa bicyklov na spoznávanie okolia.

Kaštieľ rodiny Amade má bohatú históriou a sľubnú budúcnosť

Kaštieľ rodiny Amade v Vrakúni je miestom s bohatou históriou a sľubnou budúcnosťou. Ako luxusný hotel ponúka nezabudnuteľné zážitky a pohodlie, zatiaľ čo jeho historický charakter a krása sa stále odrážajú v každom kúte tejto jedinečnej pamiatky.