Thermalpark Dunajská Streda

Dunajská Streda, mesto neodmysliteľne späté s vodou a prírodou, ukrýva vo svojom srdci skutočný poklad - Thermalpark. Tento unikátny komplex ponúka návštevníkom dokonalý únik od každodenného zhonu a príležitosť načerpať novú energiu. Poďme sa spoločne ponoriť do príbehu tohto výnimočného miesta.


História Thermalparku

Cesta k dnešnej podobe Thermalparku nebola jednoduchá. Prvé kúpalisko v meste vzniklo už v roku 1930 a ponúkalo dva bazény a niekoľko atrakcií. Skutočný prelom však nastal až v 70. rokoch 20. storočia, kedy sa podarilo objaviť termálnu vodu s liečivými účinkami. Tento objav odštartoval éru budovania moderného termálneho komplexu Thermalpark Dunajská Streda.

Postupne pribúdali nové bazény, skrášľovalo sa okolie a rozširovala sa ponuka služieb. Thermalpark sa stal obľúbeným miestom oddychu a relaxácie pre tisíce návštevníkov. Po zmene režimu prešiel komplex pod správu mesta a začala sa písať jeho novodobá história.

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark Dunajská Streda

Súčasnosť Thermalparku

Dnes sa Thermalpark rozprestiera na 18 hektároch a ponúka svojim návštevníkom skutočne široké možnosti vyžitia. Nájdete tu šesť vonkajších a štyri vnútorné bazény s termálnou i pramenitou vodou, trojhviezdičkový hotel a bohatú ponuku doplnkových služieb.

Vonkajšie bazény

Taliansky bazén s vírivkou

Rotunda – exteriérová časť

Kľudový bazén

Rekreačný bazén

Detský bazén so šmykľavkou

Veľký zážitkový bazén

Vnútorné bazény

Wellness bazén

Rotunda – interiérová časť

Vnútorný rekreačný bazén

BABY detský bazén

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark Dunajská Streda

Termálna voda a jej účinky

Skutočným pokladom Thermalparku je termálna voda s teplotou až 57 °C, ktorá vyviera z hĺbky 1600 metrov. Vďaka vysokému obsahu minerálnych látok má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, kĺby a pomáha zmierňovať poúrazové stavy. Už starí Gréci vedeli o liečivej sile vody, tak prečo ju nevyužiť aj my?

Saunový svet

Pre milovníkov saunovania je tu Saunový svet s tromi saunami (fínska, infra a bio), parnou a soľnou kabínou, jacuzzi, ochladzovacím bazénom a zážitkovými sprchami. Pravidelné saunovanie prináša mnoho benefitov, ako napríklad detoxikáciu, zlepšenie krvného obehu či posilnenie imunity.

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark Dunajská Streda

Hotel Thermalpark***

Priamo v areáli komplexu sa nachádza aj Hotel Thermalpark***, ktorý ponúka 47 útulných izieb s klimatizáciou, LCD televízorom, minibarom, trezorom a Wi-Fi pripojením. Hostia majú počas pobytu neobmedzený vstup do všetkých bazénov a môžu využívať aj ďalšie služby, ako masáže či saunový svet.

Thermalpark Dunajská Streda je oázou oddychu a relaxácie

Thermalpark je skutočnou oázou oddychu a relaxácie. Či už túžite po uvoľňujúcom kúpeli v termálnej vode, osviežujúcej saune alebo len príjemnej prechádzke v krásnom prostredí, toto miesto vás určite nesklame. Doprajte si chvíle pohody a nechajte sa rozmaznávať v objatí prírody a liečivej vody.

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark Dunajská Streda


Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí


Turisti budú na bicykloch a v sprievode odborníkov spoznávať jedinečnú krajinu okolo Dunaja. O tom, ako sa formovala, prečo by sme ju mali chrániť a aké sú jej najväčšie vzácnosti sa dozvedia prostredníctvom historických faktov i legiend. Cyklotúlačky po Žitnom ostrove Cyklotúlačky po Žitnom ostrove, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, sa budú konať každú júnovú sobotu. Vstupenky …


Continue reading  

K vodám Žitného ostrova bude premávať Cyklobus od vody k vode


Aj počas tohto leta vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj špeciálne upravený autobus – Cyklobus od vody k vode, ktorý odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova aj s ich bicyklami. Štartuje dvakrát denne z centra mesta, stojí pri autokempingu a pokračuje k vodnému dielu. Cyklobus od vody k vode sa vracia Cyklobus od vody k vode sa vráti …


Continue reading  

S Vesnou na vodu: Štvorica výletov odštartuje vodácku sezónu


Splavovanie je v Trnavskom kraji zážitkov čoraz populárnejšie, sezónu zaháji štvorica výletov S Vesnou na vodu. Podujatie S Vesnou na vodu vhodné aj pre deti S Vesnou na vodu sa už tretí raz vyberú milovníci splavov, aby na štyroch tokoch Trnavského kraja otvorili vodácku sezónu. Výlety po vodnej hladine si v deň štátneho sviatku – v stredu 1. mája 2024 …


Continue reading