Jaskyňa Driny, Smolenice

Jaskyňa Driny, skrytý klenot Malých Karpát, vás pozýva na objavovanie svojich úzkych puklinových chodieb a fascinujúcej kvapľovej výzdoby.


Objavte podzemnú perlu Malých Karpát

Ide o jedinú sprístupnenú jaskyňu na západnom Slovensku. Jaskyňa Driny ponúka jedinečný zážitok pre všetkých, ktorí túžia po dobrodružstve a kráse prírodných fenoménov.

Pohľad do útrob jaskyne

Pri vstupe do jaskyne Driny sa návštevníci okamžite ponoria do sveta úzkych chodieb a siení, ktoré sú domovom nádherných sintrových výtvorov. Prehliadkový okruh, ktorý meria 450 metrov s prevýšením 10 metrov a 151 schodmi, poskytuje pohľad na bohatú sintrovú výplň, charakteristické záclony so zúbkovitým lemovaním, stalagmity a stalaktity, ako aj sintrové jazierka, ktoré sú živou ukážkou toho, ako príroda dokáže vytvárať umelecké diela.

Život v tme

Jaskyňa Driny je tiež významným zimoviskom netopierov, kde zimuje 11 druhov týchto fascinujúcich tvorov. Návštevníci majú tak možnosť nahliadnuť do tajomného sveta netopierov, ktorí v tme jaskyne nájdu útočisko. Okrem netopierov tu žijú aj vzácne druhy bezstavovcov, ktoré sú prispôsobené životu v podzemí a sú dôležitou súčasťou ekosystému jaskyne.

Prístup k jaskyni

Jaskyňa Driny sa nachádza v srdci Malých Karpát, neďaleko Smoleníc a rekreačného strediska Jahodník. K jaskyni vedie lesná cesta s dĺžkou 1 km a prevýšením 100 m, čo predstavuje asi 20-minútovú prechádzku, ktorá je zároveň príjemným úvodom do návštevy jaskyne. Parkovisko je situované pri rekreačnom stredisku Jahodník, odkiaľ sa návštevníci môžu vydať na objavovaciu cestu.

Výzva pre dobrodruhov

Pre tých, ktorí hľadajú odlišný druh zážitku, ponúka jaskyňa Driny príležitosť preskúmať krásu skrytú hlboko pod zemou. S konštantnou teplotou okolo 7 stupňov Celzia je jaskyňa ideálnym miestom na únik pred letným horúčavami. Navštívte jaskyňu Driny a nechajte sa očariť jej podzemným svetom plným tajomstiev a krásy.