Lavička obrov, Pata

Slovensko je bohaté na nevšedné turistické atrakcie, medzi ktoré patria aj lavičky obrích rozmerov, jedna lavička obrov je postavená aj pri obci Pata.


Tieto netradičné sedenia lákajú rodiny z celého okolia, aby zažili nevšedný zážitok a uchovávali si spomienky na originálne fotografie. Medzi známe destinácie, kde sa nachádza lavička obrov, patrí v Trnavskom kraji Smrdácka lavička, na Slovensku môžeme psomenúť Kláštor pod Znievom či Oravskú Polhoru, a od roku 2022 pribudla k týmto lokalitám aj obec Pata.

Pata a jej gigantická lavička

V srdci Trnavského kraja sa nachádza skvost – obria lavička v obci Pata. S dĺžkou 505 centimetrov, šírkou 100 centimetrov a výškou viac ako 2,5 metra sa táto konštrukcia stáva impozantným miestom pre odpočinok a zábavu. Na lavičke z jedného kubického metra dreva, vážiacej približne 800 kilogramov, nájde pohodlie až desať ľudí súčasne.

Vznik a realizácia projektu

Peter Novák, miestny obyvateľ Paty, stál za nápadom a realizáciou tejto lavičky. Inšpirovaný obrázkom z internetu, s podporou obce a pracovitými rukami zamestnancov obecného úradu, vytvoril dielo, na ktoré môže byť právom hrdý. Dva týždne trvala výroba, kým lavičku nakoniec zložili a zabetónovali na svojom mieste behom jediného dňa.

Ako sa k lavičke dostať

Z Paty vedie k lavičke jednoduchá trasa. Od Nitrianskej ulice odbočte na poľnú cestu vľavo smerom k “Borody”. Po približne 500 metroch poľnej cesty sa pred vami objaví tento jedinečný objekt.

Výzva pre návštevníkov

Pri návšteve tejto atrakcie k nej pristupujte s úctou a ohľaduplnosťou. Zodpovedné správanie zabezpečí, že lavička ostane zachovaná a bude slúžiť radosti a potešeniu všetkých návštevníkov ešte mnoho rokov. Veríme, že obria lavička sa stane obľúbeným miestom pre všetky generácie a obohatí zážitky z výletov v regióne.