Vodná nádrž Boleráz

Len 14 km od Trnavy sa nachádza pokojné miesto, ktoré láka milovníkov prírody, športu a oddychu - Vodná nádrž Boleráz. Táto nádrž s rozlohou 80 hektárov ponúka návštevníkom možnosť osvieženia, rybárčenia a prechádzok v prekrásnom prostredí.


Okolie nádrže

Okolie Vodnej nádrže Boleráz je príjemným prostredím, kde si môžete oddýchnuť, zrekreovať sa a zašportovať si. Vďaka trom prítokom má nádrž dostatok vody na plnenie všetkých svojich funkcií. Počas slnečných dní poskytujú početné stromy v okolí príjemný tieň. Popri nádrži nájdete rôzne zákutia, kde si každý nájde svoje pokojné miestočko.

Aktivity pri nádrži

Preferujete prírodné kúpaliská? Vďaka svojej rozlohe je Vodná nádrž Boleráz ideálnym miestom na osvieženie a plávanie na dlhšie vzdialenosti, hoci oficiálne tu kúpanie nie je povolené. Rybári si prídu na svoje pri love tradičných kaprov a ďalších druhov rýb. Pri prechádzke okolo nádrže si nenechajte ujsť pohľad na množstvo vodných rastlín, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru tohto miesta.

Fauna a flóra

Okrem vodných rastlín môžete pri nádrži spozorovať aj početné vtáky a plazy. V pozadí sa črtajú vrcholky Malých Karpát, ktoré dotvárajú neopakovateľnú scenériu. Táto lokalita je obľúbená aj medzi fotografmi, najmä pri západe slnka, kedy sa na vodnej hladine odrážajú posledné lúče slnka.

Dostupnosť

Vodná nádrž Boleráz sa nachádza v rovnomennej obci, len 15 kilometrov od Trnavy. K nádrži sa bez problémov dostanete autom a zaparkujete priamo v jej blízkosti.

Oáza pokoja a relaxu

Či už hľadáte miesto na oddych, šport alebo prechádzky v prírode, Vodná nádrž Boleráz je tou správnou voľbou. Toto pokojné miesto s nádhernou prírodou si zaslúži vašu návštevu v každom ročnom období. Príďte sa presvedčiť sami a zažite nezabudnuteľné chvíle pri vode.


Ružindol privíta leto obľúbeným Rošindolským trhom


Sezóna trhov v Regióne Trnava pokračuje. V Ružindole jedným privítajú leto v posledný júnový piatok. Deň zakončia premietaním filmu pod holým nebom. Letná verzia Rošindolského trhu, sa začína v piatok 28. júna o 17:00 h. na priestranstve za obecným kultúrnym domom. To zaplnia prevažne domáci obchodníci s potravinami, sirupmi, lokšami, medom, ale aj čerstvými rezanými kvetmi a ďalšími rôznymi produktami. …


Continue reading  

Prvý letný víkend v Trnave oslávia dvoma podujatiami


Začiatok letných prázdnin oslávia v Trnave dvomi podujatiami. V piatok 28. júna sa uskutoční exotická Garden party na Korze priamo pod holým nebom pred trnavskou radnicou. V sobotu bude mestská veža oslavovať 450. výročie túlavými prehliadkami jej útrob. Tohtoročná edícia exotickej oslavy príchodu leta Garden party na Korze sa začne v centre Trnavy v piatok 28. júna o 18:00 h. …


Continue reading  

Pro musica nostra Tyrnaviensi: 7 dní, 7 koncertov, 7 miest


Aj tento rok zavíta obľúbený festival klasickej hudby Pro musica nostra do Trnavského kraja. Obyvatelia a návštevníci Serede, Voderadov, Piešťan, Holíc, Hlohovca, Tomášikova a Trnavy si môžu v termíne od 9. do 15. júna 2024 vychutnať zážitok z obdivovania architektonických pokladov Slovenska doplnený o pestré hudobné programy festivalu Pro musica nostra Tyrnaviensi. Tretí ročník festivalu otvorí v nedeľu 9. 6. …


Continue reading