Rozhľadňa na Hrebeni, Holíč

Mesto Holíč sa môže pochváliť popri zámku či veternom mlyne ďalšou dominantou. Je ňou rozhľadňa na Hrebeni. Nachádza sa pri Veternom mlyne a ponúka nádher výhľady na mesto a jeho okolie.


Konštrukcia rozhľadne

Rozhľadňa na Hrebeni je postavená z kamennej konštrukcie so železobetónovou výplňou a obložená lomovým kameňom. Vrchná časť je z drevenej konštrukcie. Výška rozhľadne dosahuje približne 17 metrov. Vyhliadková plošina sa nachádza vo výške 12 metrov a ponúka výhľad na mesto, blízke okolie a panorámu Bielych Karpát. Pôvodne sa uvažovalo o vyššej stavbe, ale vzhľadom na blízkosť letiska bola výška prispôsobená jeho polohe.

Správa pre budúce generácie

V kamenno-drevenej konštrukcii rozhľadne je zabudovaná časová schránka so správou pre budúce generácie. Do kamenných múrov boli uložené odkazy na najbližších 100 rokov. Schránka obsahuje popis súčasnej doby, pôvodnú skicu rozhľadne a dokonca aj rúško ako symbol pandémie, ktorá zasiahla svet v čase výstavby rozhľadne.

Ďalekohľady a informačné panely

Na vyhliadkovej veži sú nainštalované dva ďalekohľady, vďaka ktorým si návštevníci môžu vychutnať ešte krajšie výhľady do okolia. Okrem toho sa tu nachádzajú aj dva panoramatické informačné panely, ktoré poskytujú zaujímavé informácie o okolí.

Rozhľadňa na Hrebeni je atrakciou Holíča

Rozhľadňa na Hrebeni sa stala novou atrakciou mesta Holíč. Vďaka svojej unikátnej konštrukcii, nádherným výhľadom a zaujímavým prvkom, ako je časová schránka, určite priláka mnoho návštevníkov. Je skvelým miestom na oddych, relax a obdivovanie krás okolitej prírody a mesta Holíč.


Objavte Secesiu v Záhorskom múzeu


Záhorské múzeum v Skalici, patriace pod Trnavský samosprávny kraj, pripravilo výstavu, ktorá odhaľuje krásu secesného výtvarného štýlu a života na prelome storočí. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť obdivovať diela a predmety z obdobia, ktoré formovalo modernú európsku kultúru. Výnimočná kolekcia nábytku Dušana Jurkoviča Výstava sa pýši prvou verejnou prezentáciou 11 kusov nábytku, ktoré po dôkladnej reštaurácii prezentuje múzeum. Tieto kusy osobne …


Continue reading  

Letná turistická sezóna v Skalici vo vynovenom šate


Letnú turistickú sezónu sa v Skalici rozhodli tento rok zmodernizovať a zatraktívniť pre návštevníkov. Sezónu v Skalici odštartuje Trdlofest Sezónu odštartuje už tradične 18. mája obľúbené podujatie Trdlofest, ktoré sa bude konať vo Františkánskej záhrade. Návštevníci sa môžu tešiť na ochutnávku tradičných skalických špecialít ako Skalický trdelník a vína Skalický rubín. „Ako novinka sa bude ponúkať šumajster a súčasťou Trdlofestu bude aj súťaž …


Continue reading  

Noc múzeí a galérií na zámku Holíč


Holíčsky zámok sa už tradične zapája do obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií. Tento rok sa bude konať 18. mája 2024 a návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program. Okrem prehliadok zámku a múzea budú pripravené aj kostýmové prehliadky a ďalšie atrakcie. Prehliadky zámku Počas Noci múzeí a galérií budú prebiehať prehliadky zámku v pravidelných intervaloch. Návštevníci si budú môcť …


Continue reading