Vodná nádrž Buková

Len 25 km od mesta Trnava sa rozprestiera umelo vytvorená Vodná nádrž Buková, ktorá v priebehu letných mesiacov priťahuje návštevníkov túžiacich po relaxe a rekreácii.


V srdci Malých Karpát, v pokojnej Bukovskej kotline, nájdete toto rekreačné stredisko Vodná nádrž Buková, ktoré očarí každého milovníka prírody.

Rekreačný raj v náručí prírody

Buková nádrž, vzniknutá na potoku Hrudky, nie je len obyčajnou vodnou plochou. Okrem svojej hlavnej funkcie zavlažovania okolitých obcí, ako sú Plavecký Peter či Plavecký Mikuláš, sa v letných mesiacoch mení na osviežujúci raj pre turistov a miestnych obyvateľov. Návštevníci tu môžu hľadať útočisko pred letnými horúčavami, a to nielen pri kúpaní a plávaní, ale aj pri plavbe na vodných bicykloch.

<yoastmark class=

Aktivity pre každého

Voda nádrže je lemovaná mierne sa zvažujúcimi trávnatými brehmi a stromami poskytujúcimi tieň, ktoré sú ideálnym miestom pre pikniky a relax. Milovníci rybolovu si prídu na svoje vďaka bohatému rybárskeho revíru, kde môžu chytiť kapra, šťuku, či iné druhy rýb. Historické pamiatky, ako zrúcanina hradu Ostrý Kameň ale výstup na najvyšší vrch Malých Karpát Záruby lákajú tých, ktorí hľadajú spojenie prírodných krás a histórie.

Ubytovanie a vybavenosť

V okolí nádrže nájdete autokemping a množstvo rekreačných bungalovov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. Turistické chodníčky a cyklochodníky prepletené krajinou sú zas prísľubom dobrodružstva pre turistov a cykloturistov.

<yoastmark class=

Chránená oblasť s bohatou prírodou

Severovýchodné brehy nádrže, vyhlásené v roku 1988 za chránenú krajinnú oblasť, sú domovom pre množstvo druhov rastlín a živočíchov. Voda v nádrži, s kapacitou až 3 milióny metrov kubických, prispieva nielen k zásobovaniu okolitých obcí, ale aj k výrobe elektriny.

<yoastmark class=

Vodná nádrž Buková – miesto pre dokonalý letný deň

Vodná nádrž Buková je teda viac než len jazero. Je to miesto, kde sa môžete oddať letnému pohodliu či objavovať krásy prírody. Alebo len pokojne sedieť pri brehu s udicou v ruke. Nech už hľadáte aktívny odpočinok alebo len tiché miesto pre relax, Buková vás nesklame.

<yoastmark class=