Baťov kanál - prístav Skalica

Vydajte sa na nezabudnuteľnú plavbu po Baťovom kanáli, unikátnej vnútrozemskej vodnej ceste, ktorá bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia firmou Baťa. Pôvodne slúžila na prepravu hnedého uhlia z baní v Ratiškoviciach do teplární v Otrokoviciach, no od 90. rokov sa využíva predovšetkým na turistické účely.


Plavebná trasa s dĺžkou takmer 60 km sa začína v prístave Skalica a končí v českých Otrokoviciach. Počas plavby prekonáte cez Baťov kanál výškové rozdiely pomocou 13 plavebných komôr, ktoré dodávajú celej ceste neopakovateľné čaro.

Prístav Skalica – brána do sveta vodných dobrodružstiev

Skalica je neoddeliteľnou súčasťou Baťovho kanála od jeho vzniku, no samotný prístav bol vybudovaný až v roku 2006 vďaka finančnej podpore mesta Skalica, štátneho rozpočtu a Európskej únie. Práve tu sa začína vaša plavba plná zážitkov.

Zažite nezabudnuteľné výletné plavby a podujatia

Počas sezóny sa v prístave Skalica organizujú rôzne dobrodružné výletné plavby a hudobno-zábavné podujatia. Aktuálne informácie o pripravovaných akciách nájdete na stránke www.prvaplavebna.sk. Okrem organizovaných výletov si môžete individuálne zapožičať lode a člny a vydať sa na vlastnú objavnú plavbu.

Staňte sa kapitánom vlastnej lode

Zapožičané plavidlá môže kormidlovať osoba staršia ako 18 rokov po absolvovaní krátkeho zaškolenia v prístave. K dispozícii sú plavidlá s nízkym výkonom a maximálna povolená rýchlosť je 8 km/h, čo zaručuje bezpečnú a pokojnú plavbu.

Rezervujte si svoju loď včas

Vzhľadom na obľúbenosť a možnú obsadenosť lodí odporúčame rezervovať si plavidlo vopred prostredníctvom e-mailu pristav@prvaplavebna.sk alebo objednávkového formulára na stránke www.prvaplavebna.sk. Do objednávky uveďte typ a počet lodí, počet a vek osôb (deti od 3 rokov), dátum, čas a dĺžku prenájmu, ako aj telefonický kontakt. Potvrdenie rezervácie a pokyny z prístavu vám budú zaslané e-mailom.

Sezóna plná vodných zážitkov

Plavebné komory sú otvorené v máji a septembri počas víkendov a od júna do augusta celý týždeň (okrem pondelkov). Od októbra do apríla sú plavebné komory uzavreté, no aj tak sa môžete tešiť na krásne prechádzky popri kanáli a obdivovať okolitú prírodu.

Vyberte si loď podľa svojich predstáv

Pre vašu plavbu si môžete vybrať z rôznych typov lodí:

Motorové člny: otvorené člny so strieškou, ideálne pre 4-10 osôb na viachodinové plavby (1-8 hodín prenájmu).

Malé kajutové lode: pohodlná kajuta na odpočinok, vhodné na celodňové plavby (8h) bez prenocovania, s kapacitou max. 2 osoby.

Kajutové lode na viacdenné plavby: kajuta na prespanie a malá kuchynka, vhodné pre 2 dospelé osoby a príp. 2 deti do 10 rokov (min. 3 dni prenájmu).

Ďalšie Informácie

Baťov kanál – Plavebná sezóna:

Máj – September

Vyhliadkové plavby s lodivodom každý víkend o 13:00 a 15:00 hod.

Október – Apríl: Zatvorené

Kontakt prístav Skalica:

+421 908 77 61 27

+421 948 99 84 10

pristav@prvaplavebna.sk

www.prvaplavebna.sk


Skalica otvára brány do minulosti: Prinesie unikátne okná do histórie


Skalica, malebné mesto na západnom Slovensku, sa chystá spustiť jedinečný projekt, ktorý obyvateľom aj návštevníkom poskytne fascinujúci pohľad do bohatej histórie mesta. Vďaka nedávno schválenej dotácii od Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry sa v centre Skalice čoskoro objavia tri “Okná do minulosti” – dizajnové sklenené tabule, ktoré prostredníctvom dobových fotografií a líniových kresieb odhalia, ako vyzerali dnes už neexistujúce budovy a …


Continue reading  

OOCR Záhorie a Kopanice hľadá najkrajšie fotografie z dvoch regiónov


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a Kopanice vyhlásila 7. ročník fotografickej súťaže. Je určená amatérskym aj profesionálnym fotografom. Informoval o tom výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj. Ide o tradičnú aktivitu organizácie. Vzhľadom k jej nedávnemu rozšíreniu o ďalších členov budú tento rok hodnotené dve kategórie – ZÁHORIE aj KOPANICE. „Cieľom súťaže je priblížiť najkrajšie miesta v oboch regiónoch, kde naša …


Continue reading  

Gbely obnovili miesto prvého vrtu v Rakúsko-Uhorsku


Hľadáte tip na príjemný výlet do histórie, ktorý by ste zvládli na bicykli, alebo aj pešo? Mesto Gbely upravilo miesto, ktoré určite stojí za návštevu! Pri príležitosti 110. výročia začiatku ťažby ropy prešlo miesto prvého vrtu v lokalite Farské neďaleko železničnej stanice rozsiahlou revitalizáciou a dnes je pripravené dôstojne privítať návštevníkov. Mesto Gbely si dalo záležať na tom, aby bol …


Continue reading