Baťov kanál - prístav Skalica

Vydajte sa na nezabudnuteľnú plavbu po Baťovom kanáli, unikátnej vnútrozemskej vodnej ceste, ktorá bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia firmou Baťa. Pôvodne slúžila na prepravu hnedého uhlia z baní v Ratiškoviciach do teplární v Otrokoviciach, no od 90. rokov sa využíva predovšetkým na turistické účely.


Plavebná trasa s dĺžkou takmer 60 km sa začína v prístave Skalica a končí v českých Otrokoviciach. Počas plavby prekonáte cez Baťov kanál výškové rozdiely pomocou 13 plavebných komôr, ktoré dodávajú celej ceste neopakovateľné čaro.

Prístav Skalica – brána do sveta vodných dobrodružstiev

Skalica je neoddeliteľnou súčasťou Baťovho kanála od jeho vzniku, no samotný prístav bol vybudovaný až v roku 2006 vďaka finančnej podpore mesta Skalica, štátneho rozpočtu a Európskej únie. Práve tu sa začína vaša plavba plná zážitkov.

Zažite nezabudnuteľné výletné plavby a podujatia

Počas sezóny sa v prístave Skalica organizujú rôzne dobrodružné výletné plavby a hudobno-zábavné podujatia. Aktuálne informácie o pripravovaných akciách nájdete na stránke www.prvaplavebna.sk. Okrem organizovaných výletov si môžete individuálne zapožičať lode a člny a vydať sa na vlastnú objavnú plavbu.

Staňte sa kapitánom vlastnej lode

Zapožičané plavidlá môže kormidlovať osoba staršia ako 18 rokov po absolvovaní krátkeho zaškolenia v prístave. K dispozícii sú plavidlá s nízkym výkonom a maximálna povolená rýchlosť je 8 km/h, čo zaručuje bezpečnú a pokojnú plavbu.

Rezervujte si svoju loď včas

Vzhľadom na obľúbenosť a možnú obsadenosť lodí odporúčame rezervovať si plavidlo vopred prostredníctvom e-mailu pristav@prvaplavebna.sk alebo objednávkového formulára na stránke www.prvaplavebna.sk. Do objednávky uveďte typ a počet lodí, počet a vek osôb (deti od 3 rokov), dátum, čas a dĺžku prenájmu, ako aj telefonický kontakt. Potvrdenie rezervácie a pokyny z prístavu vám budú zaslané e-mailom.

Sezóna plná vodných zážitkov

Plavebné komory sú otvorené v máji a septembri počas víkendov a od júna do augusta celý týždeň (okrem pondelkov). Od októbra do apríla sú plavebné komory uzavreté, no aj tak sa môžete tešiť na krásne prechádzky popri kanáli a obdivovať okolitú prírodu.

Vyberte si loď podľa svojich predstáv

Pre vašu plavbu si môžete vybrať z rôznych typov lodí:

Motorové člny: otvorené člny so strieškou, ideálne pre 4-10 osôb na viachodinové plavby (1-8 hodín prenájmu).

Malé kajutové lode: pohodlná kajuta na odpočinok, vhodné na celodňové plavby (8h) bez prenocovania, s kapacitou max. 2 osoby.

Kajutové lode na viacdenné plavby: kajuta na prespanie a malá kuchynka, vhodné pre 2 dospelé osoby a príp. 2 deti do 10 rokov (min. 3 dni prenájmu).

Ďalšie Informácie

Baťov kanál – Plavebná sezóna:

Máj – September

Vyhliadkové plavby s lodivodom každý víkend o 13:00 a 15:00 hod.

Október – Apríl: Zatvorené

Kontakt prístav Skalica:

+421 908 77 61 27

+421 948 99 84 10

pristav@prvaplavebna.sk

www.prvaplavebna.sk


Kostol Svätého Michala v Gbeloch pribudol na zoznam kultúrnych pamiatok


Gbely, malebné mestečko na Záhorí, sa môže pochváliť novou kultúrnou pamiatkou. Pamiatkový úrad Slovenskej republiky nedávno vyhlásil Kostol svätého Michala Archanjela za národnú kultúrnu pamiatku. Tento impozantný chrám sa tak zaradil medzi ďalšie významné pamiatky v meste, ako sú napríklad súsošie Najsvätejšej Trojice, socha Panny Márie Immaculaty či reliéf sv. Rozálie v skalnom hrobe. História kostola Základný kameň Kostola sv. …


Continue reading  

Letná turistická sezóna 2024 v Holíči je pred dverami


Letná turistická sezóna 2024 v Holíči sa nezadržateľne blíži a prináša so sebou množstvo zaujímavých podujatí a aktivít. Sezónu slávnostne otvorí podujatie Vivat Holíč, na ktoré zavíta aj cisárska rodina. Zámockým kľúčom sa tak symbolicky odomknú brány pestrého programu. Turistická sezóna ponúkne prehliadky zámku Holíčsky zámok ponúkne návštevníkom dva typy prehliadok. Tradičný okruh vás prevedie životom F. Š. Lotrinského a …


Continue reading  

Turistická sezóna v Skalici potrvá od Trdlofestu po jarmok


Letná turistická sezóna v Skalici potrvá od 18. mája 2024 do 21. septembra 2024. Letnú turistickú sezónu zaháji mesto Skalica v sobotu 18. mája 2024 festivalom Trdlofest.  “Túto letnú turistickú sezónu sme sa snažili zmodernizovať, vytvorili sme nový systém sprevádzania, ktorý obsahuje vstupy do najnavštevovanejších pamiatok, okruhové sprevádzanie so sprievodcom a tiež aj tematické prehliadky,” KrasyTT.SK o tom informovala vedúca oddelenia marketingu a cestovného …


Continue reading