Vojenské múzeum, Orechová Potôň

Vojenské múzeum Orechová Potôň je jedinečnou atrakciou, ktorá nadchne každého fanúšika vojenskej histórie a techniky.


Nachádza sa pri off-road areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring a ponúka fascinujúcu expozíciu vojenskej techniky prevažne z éry česko-slovenskej ľudovej armády.

Expozícia

V múzeu môžete obdivovať širokú škálu pásovej a kolesovej techniky, ako sú tanky T34, T55 a T72, vozidlá Tatra 813 a KRAZ 255, húfnice, delá, kanóny a obrnené transportéry. Nechýbajú ani stíhačky a bojové vrtuľníky. Mnohé z vystavených exponátov sú stále funkčné a v perfektnom stave, pripravené na prípadné jazdy.

Otváracie hodiny a vstupné

Múzeum je pre verejnosť otvorené každú sobotu a nedeľu od 11:00 do 19:00 v období od 6. apríla do 3. novembra. Počas letných prázdnin je otvorené denne okrem pondelka, vrátane sviatkov. Vstupné je 4 € pre dospelých a deti od 12 rokov, 3 € pre deti od 3 do 12 rokov, študentov, seniorov a držiteľov ZŤP preukazu. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Skupinové prehliadky

Pre skupiny do 40 osôb je možné objednať si komentovanú prehliadku aj mimo riadnych otváracích hodín. Cena pre školské a detské skupiny je 160 € a pre skupiny dospelých 300 €. V prípade záujmu kontaktujte múzeum na e-mailovej adrese muzeum@slovakiaring.sk.

Praktické informácie

Parkovanie pri múzeu je bezplatné a nachádza sa v tesnej blízkosti areálu. Múzeum má bezbariérový vstup a pohyb po areáli je tiež bezbariérový. Pri návšteve dbajte na svoju bezpečnosť, nevstupujte na obslužné cesty pretekárskeho okruhu a neprekračujte ochranné zvodidlá.

Vojenské múzeum je skvelým tipom na výlet

Vojenské múzeum Orechová Potôň je skvelým tipom na výlet pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o vojenskú históriu a techniku. Vďaka bohatej expozícii a možnosti skupinových prehliadok s výkladom si tu prídu na svoje malí aj veľkí návštevníci. Neváhajte a príďte zažiť kus histórie nanej koži!

Kontakt

Vojenské múzeum Orechová Potôň

800, Orechová Potôň

+421 907 762 929

muzeum@slovakiaring.sk

https://slovakiaring.sk/sk/military-museum

Ladislav Csukás

Kurátor vojenského múzea

muzeum@slovakiaring.sk

+421 907 762 929


K vodám Žitného ostrova bude premávať Cyklobus od vody k vode


Aj počas tohto leta vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj špeciálne upravený autobus – Cyklobus od vody k vode, ktorý odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova aj s ich bicyklami. Štartuje dvakrát denne z centra mesta, stojí pri autokempingu a pokračuje k vodnému dielu. Cyklobus od vody k vode sa vracia Cyklobus od vody k vode sa vráti …


Continue reading  

S Vesnou na vodu: Štvorica výletov odštartuje vodácku sezónu


Splavovanie je v Trnavskom kraji zážitkov čoraz populárnejšie, sezónu zaháji štvorica výletov S Vesnou na vodu. Podujatie S Vesnou na vodu vhodné aj pre deti S Vesnou na vodu sa už tretí raz vyberú milovníci splavov, aby na štyroch tokoch Trnavského kraja otvorili vodácku sezónu. Výlety po vodnej hladine si v deň štátneho sviatku – v stredu 1. mája 2024 …


Continue reading  

Vnútrozemská delta Dunaja sa začala zaplavovať


Ochranárske združenie BROZ, ktoré sa venuje praktickej ochrane prírody, informovalo o začiatku záplav vnútrozemskej delty Dunaja. Ochranári dosiahli úspech v ochrane prírody Tento objem vody dlhodobo žiadali ochranári. Od soboty 2. marca sa postupne navyšovali prietoky cez nápustný objekt Dobrohošť. Tadiaľ prúdi voda do ľavostrannej ramennej sústavy Dunaja, tzv. vnútrozemskej delty. Cieľom je napojiť túto vzácnu sústavu riečnych ramien a …


Continue reading