Vojenské múzeum, Orechová Potôň

Vojenské múzeum Orechová Potôň je jedinečnou atrakciou, ktorá nadchne každého fanúšika vojenskej histórie a techniky.


Nachádza sa pri off-road areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring a ponúka fascinujúcu expozíciu vojenskej techniky prevažne z éry česko-slovenskej ľudovej armády.

Expozícia

V múzeu môžete obdivovať širokú škálu pásovej a kolesovej techniky, ako sú tanky T34, T55 a T72, vozidlá Tatra 813 a KRAZ 255, húfnice, delá, kanóny a obrnené transportéry. Nechýbajú ani stíhačky a bojové vrtuľníky. Mnohé z vystavených exponátov sú stále funkčné a v perfektnom stave, pripravené na prípadné jazdy.

Otváracie hodiny a vstupné

Múzeum je pre verejnosť otvorené každú sobotu a nedeľu od 11:00 do 19:00 v období od 6. apríla do 3. novembra. Počas letných prázdnin je otvorené denne okrem pondelka, vrátane sviatkov. Vstupné je 4 € pre dospelých a deti od 12 rokov, 3 € pre deti od 3 do 12 rokov, študentov, seniorov a držiteľov ZŤP preukazu. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma.

Skupinové prehliadky

Pre skupiny do 40 osôb je možné objednať si komentovanú prehliadku aj mimo riadnych otváracích hodín. Cena pre školské a detské skupiny je 160 € a pre skupiny dospelých 300 €. V prípade záujmu kontaktujte múzeum na e-mailovej adrese muzeum@slovakiaring.sk.

Praktické informácie

Parkovanie pri múzeu je bezplatné a nachádza sa v tesnej blízkosti areálu. Múzeum má bezbariérový vstup a pohyb po areáli je tiež bezbariérový. Pri návšteve dbajte na svoju bezpečnosť, nevstupujte na obslužné cesty pretekárskeho okruhu a neprekračujte ochranné zvodidlá.

Vojenské múzeum je skvelým tipom na výlet

Vojenské múzeum Orechová Potôň je skvelým tipom na výlet pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o vojenskú históriu a techniku. Vďaka bohatej expozícii a možnosti skupinových prehliadok s výkladom si tu prídu na svoje malí aj veľkí návštevníci. Neváhajte a príďte zažiť kus histórie nanej koži!

Kontakt

Vojenské múzeum Orechová Potôň

800, Orechová Potôň

+421 907 762 929

muzeum@slovakiaring.sk

https://slovakiaring.sk/sk/military-museum

Ladislav Csukás

Kurátor vojenského múzea

muzeum@slovakiaring.sk

+421 907 762 929


Letné novinky v Trnavskom kraji zážitkov: Gabčíkovo aj ryžovanie zlata


Úvod letných prázdnin v Trnavskom kraji zážitkov patrí pohodovým splavom. Turisti, ktorým sa zážitky na riekach zapáčia, ich môžu obohatiť aj o ryžovanie zlata. Ďalšou novinkou sú celodenné výlety k Vodnému dielu Gabčíkovo a na termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi. Ešte pred prázdninami sa uskutočnia aj posledné dve Cyklotúlačky po Žitnom ostrove. Nové zážitky upozorňujú na viaceré atraktivity „Na blížiacu …


Continue reading  

Pro musica nostra Tyrnaviensi: 7 dní, 7 koncertov, 7 miest


Aj tento rok zavíta obľúbený festival klasickej hudby Pro musica nostra do Trnavského kraja. Obyvatelia a návštevníci Serede, Voderadov, Piešťan, Holíc, Hlohovca, Tomášikova a Trnavy si môžu v termíne od 9. do 15. júna 2024 vychutnať zážitok z obdivovania architektonických pokladov Slovenska doplnený o pestré hudobné programy festivalu Pro musica nostra Tyrnaviensi. Tretí ročník festivalu otvorí v nedeľu 9. 6. …


Continue reading  

Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí


Turisti budú na bicykloch a v sprievode odborníkov spoznávať jedinečnú krajinu okolo Dunaja. O tom, ako sa formovala, prečo by sme ju mali chrániť a aké sú jej najväčšie vzácnosti sa dozvedia prostredníctvom historických faktov i legiend. Cyklotúlačky po Žitnom ostrove Cyklotúlačky po Žitnom ostrove, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, sa budú konať každú júnovú sobotu. Vstupenky …


Continue reading