Vyhliadka Šianec, Hlohovec

Ak hľadáte skvelý tip na výlet, kde si vychutnáte zaujímavé výhľady, vyhliadka Šianec nad mestom Hlohovec je tým pravým miestom pre vás. Táto obľúbená lokalita ponúka nielen výborné panoramatické pohľady na okolie, ale je tiež ľahko dostupná, vďaka čomu sa stala vyhľadávanou zastávkou pre mnohých návštevníkov.


Dostupnosť vyhliadky

Vyhliadka Šianec je dostupná veľmi jednoducho, keďže priamo pri nej sa nachádza parkovisko. Ak sa rozhodnete pre krátky výlet z centra Hlohovca, cesta vám zaberie približne 30-40 minút. Vyhliadka leží južne od mesta a ak sa sem vyberiete autom, čakajú vás síce zopár zákrut v strmšom kopci, no v prípade plného parkoviska nájdete miesto na zaparkovanie aj tesne pred vyhliadkou smerom k mestu.

Priestor vyhliadky

Samotná vyhliadka Šianec sa rozprestiera na širokom trávnatom priestore, ktorým prechádza dláždený chodník. Nechýba tu provizórny prístrešok s lavičkami a pekne upravené ohnisko obkolesené sedením. O tom, na čo sa vlastne pozeráte, sa dozviete z informačného panelu s podrobnými popismi výhľadov.

Očarujúce výhľady

Výhľady z vyhliadky sú skutočne úchvatné a môžete tu sledovať najmä nádherné západy slnka. Vďaka západnej orientácii výhľadov budete mať počas dňa priestor pred sebou krásne osvetlený. Polkruhové výhľady siahajú do ďalekého okolia a ak zídete chodníkom smerom k Hlohovcu, uvidíte aj severnú časť mesta. Kúsok pod vyhliadkou sa nachádza Altánok sv. Urbana, odkiaľ sa tiež naskytajú zaujímavé pohľady.

Nenáročný výlet pre každého

Vyhliadka Šianec je vďaka svojej ľahkej dostupnosti vhodná pre všetky vekové kategórie. Ak prídete autom, dostanete sa priamo k nej, a ak sa vyberiete pešo z mesta, čaká vás príjemná prechádzka, i keď sčasti do kopca. Vo vyšších častiach povedie vaša cesta cez vyššie trávy, no chodník tu je dobre vyšliapaný.

Atraktívny bod – Fraštacká hojdačka

Mesto Hlohovec na vyhliadke Šianec umiestnilo nový interaktívny prvok – “Fraštackú hojdačku nad mestom”. Táto nadrozmerná drevená hojdačka poskytuje návštevníkom ďalší dôvod, prečo zavítať na toto krásne miesto. Vznikla na základe úspešného občianskeho projektu s cieľom vytvoriť atraktívny a fotogenický bod vhodný na relax s nádherným výhľadom na mesto. Hojdačka tak zveľaďuje vyhliadku Šianec a robí ju ešte zaujímavejšou.

Vyhliadka Šianec, Hlohovec Autor: Vladimír Miček

Vyhliadka Šianec, Hlohovec Autor: Vladimír Miček

Zaujímavosti o vyhliadke

Vyhliadka Šianec, pomenovaná podľa neďalekého kopca s výškou 297 m n. m., je najznámejšou vyhliadkou zo západných svahov Nitrianskej pahorkatiny v okrese Hlohovec. Je obľúbeným miestom na relax a oddych pre rodiny s deťmi, fotografov, hvezdárov, turistov aj cyklistov.

Tipy na výlety v okolí

V blízkosti vyhliadky Šianec nájdete množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi ne patria:

Planetárium a hvezdáreň v Hlohovci

Empírové divadlo Hlohovec

Hlohovský zámok

Náučný chodník Sedliská

Veľká a Malá dolnosokolská jaskyňa v Hubine

Veľkomoravské hradisko Kostolec

Vodná nádrž Kráľová

Visiace skaly v Považskom Inovci

Vyhliadka Šianec je skvelým tipom na výlet

Vyhliadka Šianec je skvelým tipom na výlet pre každého, kto túži po krásnych výhľadoch a príjemne strávenom čase v lone prírody. Vďaka ľahkej dostupnosti, upraveným priestorom a novému atraktívnemu prvku v podobe hojdačky poteší návštevníkov všetkých vekových kategórií. Tak neváhajte a vyberte sa objavovať čaro vyhliadky Šianec nad mestom Hlohovec.


Nový rozmer zážitku na vyhliadke Šianec


Vyhliadka Šianec v Hlohovci sa môže pochváliť novou infotabuľou, ktorá obohacuje výletnícky zážitok pre návštevníkov. Prepojenie histórie a moderného turizmu Táto novinka vznikla vďaka spolupráci medzi mestom Hlohovec a Vlastivedným múzeom v Hlohovci. Pridáva tak nový rozmer k poznávaniu a užívaniu krás tohto malebného miesta. Pôvodná tabuľa z roku 2005 už nespĺňala estetické a informačné požiadavky, preto bolo potrebné ju …


Continue reading  

Neptún sa vrátil do Grotty v Zámockej záhrade v Hlohovci


V srdci Zámockej záhrady v Hlohovci sa ukrýva unikátny architektonický skvost – Grotta. Táto umelá jaskyňa, nachádzajúca sa pod prameňom vody vytekajúcim z pieskovcovo ílového masívu, je domovom vzácneho reliéfu boha Neptúna. Avšak, tento poklad sa stal terčom vandalov, čo viedlo k nevyhnutnej reštaurácii. Znovuzrodenie Neptúna Mesto Hlohovec zverilo reliéf do rúk talentovaného odborníka Františka Šmigrovského. Pod jeho vedením Neptún …


Continue reading  

Vážsky prológ: Nezabudnuteľná cyklojazda plná dobrodružstva a krásnych výhľadov


Už túto nedeľu, 24. marca 2024, sa uskutoční úžasný cyklistický zážitok s názvom Vážsky prológ. Táto nesúťažná cyklojazda ponúka skvelú príležitosť na pohyb, zábavu a spoznávanie nových miest a ľudí s rovnakou vášňou pre bicykel. Trasa a program Dobrodružstvo sa začína v malebnom mestečku Hlohovec, na železničnej stanici o 13:00 hod. Odtiaľ sa pelotón vydá na pútavú 44-kilometrovú cestu cez …


Continue reading