Vyhliadková plošina Vodného diela Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť obdivovať jeho majestátnosť z vyhliadkovej plošiny. Táto turisticky atraktívna vyhliadka sa nachádza nad plavebnými komorami a poskytuje nádherné výhľady nielen na samotné komory, ale aj na rieku Dunaj, priehradu a časť vodnej elektrárne.


Popis vyhliadkovej plošiny

Vyhliadková plošina je súčasťou zaujímavo navrhnutej budovy priamo nad plavebnými komorami. Nájdete tu dve plošiny – jednu na prízemí a druhú na poschodí. Presklenená prízemná plošina síce nepojme veľa ľudí, ale poskytuje skvelý pohľad na prechádzajúce lode. Plošina na poschodí, dostupná po schodisku, ponúka vzdušnejšie výhľady na priehradu a okolie. Odporúčame navštíviť obe plošiny, keďže každá poskytuje trochu iný uhol pohľadu.

Ako sa dostať k vyhliadkovej plošine

Vyhliadková plošina sa nachádza na východnom okraji priehrady Vodného diela Gabčíkovo, neďaleko obce Gabčíkovo. K plošine sa dostanete pešo z obce, ale pohodlnejšie je využiť bicykel, keďže tadiaľ vedie cyklotrasa po dunajskej hrádzi. Autom sa sem taktiež ľahko dostanete vďaka parkovisku pri vodnej elektrárni. K plošine sa dá dostať aj verejnou dopravou – len 120 metrov od nej sa nachádza autobusová zastávka Gabčíkovo, stupeň VE.

Zaujímavosti o Vodnom diele Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo bolo postavené s cieľom využiť vytvorený spád na výrobu elektrickej energie, prekonávať rozdiel hladín v plavebných komorách a odvádzať prípadné povodňové vody. Súčasťou diela sú dve plavebné komory a vodná elektráreň. Cestou k vyhliadkovej plošine natrafíte aj na infocentrum s ďalšou vyhliadkou, ktoré stojí za návštevu.

Praktické informácie

Vstup na vyhliadkové plošiny je voľný a bez obmedzení. Parkovanie pri priehrade je bezplatné a nachádza sa len 6 minút pešo od rozhľadne. Ak vás pri prehliadke prepadne hlad, 11 minút chôdze od vyhliadky nájdete reštauráciu Nimród. V prípade ďalších otázok môžete kontaktovať infocentrum Vodného diela Gabčíkovo na telefónnom čísle +421 31/559 41 01 alebo e-mailom info@gabcikovo.sk.

Vyhliadková plošina je miestom na pozorovanie vodného diela

Vyhliadková plošina Vodného diela Gabčíkovo je skvelým miestom pre všetkých, ktorí chcú obdivovať toto impozantné dielo a jeho okolie z výšky. Vďaka ľahkej dostupnosti, bezplatnému vstupu a krásnemu výhľadu by nemala chýbať na zozname miest, ktoré treba navštíviť počas pobytu na južnom Slovensku.


Letné novinky v Trnavskom kraji zážitkov: Gabčíkovo aj ryžovanie zlata


Úvod letných prázdnin v Trnavskom kraji zážitkov patrí pohodovým splavom. Turisti, ktorým sa zážitky na riekach zapáčia, ich môžu obohatiť aj o ryžovanie zlata. Ďalšou novinkou sú celodenné výlety k Vodnému dielu Gabčíkovo a na termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi. Ešte pred prázdninami sa uskutočnia aj posledné dve Cyklotúlačky po Žitnom ostrove. Nové zážitky upozorňujú na viaceré atraktivity „Na blížiacu …


Continue reading  

Pro musica nostra Tyrnaviensi: 7 dní, 7 koncertov, 7 miest


Aj tento rok zavíta obľúbený festival klasickej hudby Pro musica nostra do Trnavského kraja. Obyvatelia a návštevníci Serede, Voderadov, Piešťan, Holíc, Hlohovca, Tomášikova a Trnavy si môžu v termíne od 9. do 15. júna 2024 vychutnať zážitok z obdivovania architektonických pokladov Slovenska doplnený o pestré hudobné programy festivalu Pro musica nostra Tyrnaviensi. Tretí ročník festivalu otvorí v nedeľu 9. 6. …


Continue reading  

Cyklotúlačky po Žitnom ostrove zavedú výletníkov aj k vrakom lodí


Turisti budú na bicykloch a v sprievode odborníkov spoznávať jedinečnú krajinu okolo Dunaja. O tom, ako sa formovala, prečo by sme ju mali chrániť a aké sú jej najväčšie vzácnosti sa dozvedia prostredníctvom historických faktov i legiend. Cyklotúlačky po Žitnom ostrove Cyklotúlačky po Žitnom ostrove, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, sa budú konať každú júnovú sobotu. Vstupenky …


Continue reading