Trnavský kraj zážitkov pripravil lesopotulky po šaštínskych dunách


Trnavský samosprávny kraj a Trnavský kraj zážitkov vám predstavujú novú epizódu zo série jesenných výletov “Lesopotulky”, ktorá sa bude konať v sobotu 4. novembra.

Tento raz bude výlet smerovať do malebnej oblasti Šaštínskych dún, kde vás očakávajú nielen nádherne sfarbené lesy, ale aj pútavé výklady skúseného lesného pedagóga.

Pripravený je okruh s dĺžkou približne 9,3 kilometra, počas ktorého neobíde ani návštevu chráneného areálu Jubilejný les. Tento les je cenný svojou historickou a dendrologickou hodnotou. Nenechajte si uniknúť túto jedinečnú príležitosť vychutnať si vôňu borovicových lesov striedajúcich sa s pieskovými dunami v menej známych lokalitách.

Výlet sa bude sústrediť na život lesa – od jeho zakladania, starostlivosti, ochrany až po jeho obhospodarovanie. V rámci výletu sa zoznámite s geomorfológiou územia a históriou vývoja lesov na Záhorí.

Lesopotulky - Šaštínske duny
Lesopotulky – Šaštínske duny

Z odborného výkladu získate zaujímavé poznatky o kategóriách lesov, spôsoboch hospodárenia, zásahoch do lesných porastov a mnoho ďalšieho.

Výlet sa začne na parkovisku v rekreačnej oblasti Gazárka, Šaštín-Stráže (48.632189, 17.139083). Stretnutie je naplánované na 9:45 h, a výlet sa začne o 10:00 h. Okruh má dĺžku 9,3 km a na jeho absolvovanie budú potrebné 4 hodiny. Trasa je rovinatá s piesočnatými chodníkmi. Celkové prevýšenie na trase je približne 40 m.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>