Piešťany podľa Wintera


Prechádzky po kúpeľnom meste so spomienkami nezlomného podnikateľa Ľudovíta Wintera v slúchadlách a výstupmi hercov v dobových kostýmoch. Piešťany podľa Wintera stoja na pomedzí dramatického diela a komentovanej prehliadky. Vznikli na základe memoárov muža, ktorý už ako 20-ročný začal budovať meno piešťanských kúpeľov a vo svojom úsilí nepoľavil ani vtedy, keď sa s podlomeným zdravím vrátil z koncentračného tábora.

Na Piešťany sa môžete očami Ľudovíta Wintera pozrieť

každú sobotu od 7. októbra do 25. novembra 2023. Začiatok je vždy o 10.00 h a 14.00 h na Kolonádovom moste. Prehliadky pokračujú zastávkami pri Kursalone, Zelenom strome, barlolámačovi, hoteli Thermia Palace, Pro Patrii a vrcholia na kúpalisku Eva. Dĺžka trasy je necelé 2 kilometre. Každá prechádzka trvá približne 70 minút.

Piešťany podľa Wintera jeseň 2023
Vstupenky

je lepšie si kvôli veľkému záujmu kúpiť vopred cez tootoot.sk. V prípade potreby vám s rezerváciou pomôžu pracovníci Piešťanského informačného centra. Na vaše otázky radi odpovieme telefonicky +421 947958993 aj e-mailom info@krajzazitkov.sk. Cena základnej vstupenky je 14 eur, zľavnené vstupné (dieťa od 3 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP a ZŤP-S) stojí 12 eur.

Slúchadlá

dostane každý účastník prehliadky. Záloha za ich zapožičanie je 20 eur. Tieto peniaze dostanú účastníci späť po skončení prehliadky a vrátení nepoškodených slúchadiel.

Komentované prehliadky Piešťany podľa Wintera

sa konajú vďaka spolupráci viacerých verejných i  súkromných subjektov. O scenár, réžiu a herecké výkony v oboch jazykových mutáciách audiohry sa postarali umelci z Divadla Jána Palárika v Trnave. Postavy naživo znázorňujú priamo v uliciach Piešťan členovia Univerzitného divadla THE.ART.RE UCM a Divadla z Malého Ríma. Komentované prehliadky sa konajú aj vďaka pomoci Trnavského samosprávneho kraja, Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, Piešťanského informačného centra, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany a Mesta Piešťany.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>