Jedinečná výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch


V Balneologickom múzeu v Piešťanoch môžete navštíviť výstavu unikátnych modelov lietadiel, ktoré používali slovenskí letci počas 2. svetovej vojny. Táto tematická výstava poskytuje prehľad o leteckej technike, ktorá bola použitá všade, kde sa slovenskí piloti zúčastnili bojov – od východného frontu až po letecké bitky západnej Európy.

História letectva na území Slovenska

Prehliadka zahŕňa aj históriu letectva na území Slovenska od jeho vzniku v roku 1939, cez vojnu s Maďarskom, napadnutie Poľska, ťaženie proti ZSSR, leteckú obranu pred spojeneckými náletmi, až po obdobie SNP a obnovenie Československa v roku 1945.

Obdivujte 170 modelov lietadiel a oveľa viac

Výstava ponúka takmer 170 detailne vypracovaných modelov lietadiel, ktoré sú verné historickým prameňom a fotografiám. Medzi hlavnými atrakciami je letecký hangár z letiska Tri Duby alebo palubná doska lietadla Messerschmitt Bf 109.

Autentické dobové artefakty

Súčasťou výstavy je aj 70 autentických dobových artefaktov vrátane trosiek z lietadiel, leteckých kukiel, kyslíkovej nádrže, listov z vrtúľ lietadla Aero a kombinézy pilotov Luftwaffe.

Hlasujte za najkrajší model lietadla

Návštevníci majú možnosť hlasovať za najkrajší model lietadla. Všetky hlasy budú zaradené do losovania o vecnú cenu – stavebnicu modelu lietadla od firmy Eduard.

Praktické informácie

Výstava je otvorená vo výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera v pracovných dňoch od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00, v nedeľu potom od 13.00 do 17.00. Môžete ju navštíviť až do 26. novembra 2023.

Výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch. Zdroj: Balneologické múzeum
Výstava lietadiel v Balneologickom múzeu v Piešťanoch. Zdroj: Balneologické múzeum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>