Termálne kúpalisko Thermal Corvinus, Veľký Meder

Hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať relax a zábavu po celý rok? Termálne kúpalisko Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi je ideálnou voľbou. Tento aquapark, situovaný medzi Komárnom a Dunajskou Stredou, len 15 km od maďarských hraníc a 66 km od Bratislavy, ponúka jedinečný zážitok pre všetky vekové kategórie.


Blahodarné účinky termálnej vody

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus sa pýši deviatimi bazénmi s termálnou vodou, ktorej teplota sa pohybuje od 26 do 38 °C. Táto voda má priaznivé účinky na ľudský organizmus, najmä na chrbticu, pohybové ústrojenstvo a svalstvo. Chemické zloženie geotermálnej vody pomáha pri liečbe kĺbových ochorení, ochorení chrbtice a zmierňuje svalovú únavu. Pravidelná návšteva termálneho kúpaliska prispieva k celkovej regenerácii organizmu.

Krytý komplex: Wellness a relaxácia

Krytý komplex termálneho kúpaliska Thermal Corvinus Veľký Meder okrem štyroch bazénov ponúka aj širokú škálu wellness služieb. Návštevníci si môžu dopriať perličkový kúpeľ, masáž, biosolárium alebo si vychutnať saunový svet. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívne spôsoby liečby, je k dispozícii bioptron liečba, magnetoterapia Bemer a termoakupresúrne masážne lôžko Ceragem. Nechýba ani kozmetický salón, samoobslužná reštaurácia a bar.

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus, Veľký Meder

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus, Veľký Meder

Letná sezóna: Zábava pre celú rodinu

Počas letnej sezóny sa termálne kúpalisko Veľký Meder premení na raj zábavy pre celú rodinu. Návštevníci majú k dispozícii deväť bazénov s celkovou vodnou plochou 3 400 m2. Pre spríjemnenie pobytu sú k dispozícii reštaurácie a bufety s bohatým výberom jedál a nápojov. Adrenalínoví nadšenci si prídu na svoje vďaka trom tobogánom, zatiaľ čo milovníci športu ocenia športové ihriská a stolný tenis. Pre najmenších návštevníkov je pripravený ostrov drobčekov, elektroautíčka a detské ihriská. Nechýba ani obľúbený aquaaerobic.

Thermal Corvinus ponúka celoročný relax

Termálne kúpalisko Veľký Meder Thermal Corvinus je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí túžia po celoročnom relaxe a zábave. Vďaka blahodarným účinkom termálnej vody, širokej ponuke wellness služieb a pestrému výberu aktivít počas letnej sezóny sa toto miesto stáva obľúbeným cieľom dovolenkárov. Či už ste senior, pár, rodina s deťmi alebo partia priateľov, vo Veľkom Mederi nájdete všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný oddych.

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus, Veľký Meder Autor: Vladimír Miček

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus, Veľký Meder Autor: Vladimír Miček


K vodám Žitného ostrova bude premávať Cyklobus od vody k vode


Aj počas tohto leta vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj špeciálne upravený autobus – Cyklobus od vody k vode, ktorý odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova aj s ich bicyklami. Štartuje dvakrát denne z centra mesta, stojí pri autokempingu a pokračuje k vodnému dielu. Cyklobus od vody k vode sa vracia Cyklobus od vody k vode sa vráti …


Continue reading  

S Vesnou na vodu: Štvorica výletov odštartuje vodácku sezónu


Splavovanie je v Trnavskom kraji zážitkov čoraz populárnejšie, sezónu zaháji štvorica výletov S Vesnou na vodu. Podujatie S Vesnou na vodu vhodné aj pre deti S Vesnou na vodu sa už tretí raz vyberú milovníci splavov, aby na štyroch tokoch Trnavského kraja otvorili vodácku sezónu. Výlety po vodnej hladine si v deň štátneho sviatku – v stredu 1. mája 2024 …


Continue reading  

Vnútrozemská delta Dunaja sa začala zaplavovať


Ochranárske združenie BROZ, ktoré sa venuje praktickej ochrane prírody, informovalo o začiatku záplav vnútrozemskej delty Dunaja. Ochranári dosiahli úspech v ochrane prírody Tento objem vody dlhodobo žiadali ochranári. Od soboty 2. marca sa postupne navyšovali prietoky cez nápustný objekt Dobrohošť. Tadiaľ prúdi voda do ľavostrannej ramennej sústavy Dunaja, tzv. vnútrozemskej delty. Cieľom je napojiť túto vzácnu sústavu riečnych ramien a …


Continue reading