Rozhľadňa Lipky, Unín

Len kúsok od Senice, nad malebnou obcou Unín, sa od roku 2014 vypína kamenná strážkyňa - vyhliadková veža Rozhľadňa Lipky.


Vyhliadková veža Rozhľadňa Lipky nad obcou Unín je vzdialená asi 12 kilometrov od Senice a táto stavba je miestnou atrakciou a lákadlom pre každého cestovateľa.

Vo výškach s dychberúcim výhľadom

Rozhľadňa, v nadmorskej výške 418 metrov, ponúka zo svojej 11-metrovej výšky nezabudnuteľné pohľady. Oči návštevníkov môžu blúdiť od Trenčianskeho kraja, cez Horné Rakúsko, až po Českú republiku. Dokonca i vzdialené vrchy Pálavy a Českomoravská vrchovina sa ukážu v celej svojej kráse.

Púť za krásou prírody

Cesta k rozhľadni je nenáročná a poskytuje príležitosť na pokojnú prechádzku poľnou cestou z Unína. Počas 40-minútovej prechádzky sa naskytnú rozmanité výhľady, ktoré robia túru ešte príjemnejšou. Pre milovníkov cykloturistiky sú pripravené aj vhodné trasy.

Harmonické spojenie s prírodou

Prístup k veži zdobí lipová alej, ktorá vyúsťuje do idylického oddychového priestoru. Krása, ktorú rozhľadňa ponúka, je neopakovateľná, hoci výstup po kovových rebríkoch môže byť výzvou. Preto sa odvážlivcom, ktorí sa neboja výšok, otvára nevšedný zážitok.

Historický odkaz Zámčiska

Výlet k rozhľadni možno spojiť s návštevou tajomného Zámčiska. Toto slovanské hradisko, zakorenené už v dobe bronzovej, je späté s dávnou minulosťou. Informačné tabule s náčrtmi umožňujú návštevníkom predstaviť si, ako to tu v minulosti vyzeralo, a vzdávať hold starobylým časom.

Rozhľadňa Lipky ponúka netradičné pohľady

Rozhľadňa Lipky je skutočnou perlou pre tých, ktorí túžia po spojení s prírodou a históriou. Ponúka únik od každodennej reality a zároveň výzvu objavovať krásy, ktoré sa skrývajú v Trnavskom kraji. Nechajte sa zlákať jej čarom a odhaľte tajomstvá, ktoré si pre vás prichystala.