Trnavský kraj sa prezentoval v Kuvajte, chce prilákať viac turistov


Trnavský kraj zážitkov, Rezort Piešťany a Slovenské liečebné kúpele Piešťany naštartovali spoluprácu s kuvajtskými cestovnými kanceláriami s cieľom opätovne do destinácie prilákať klientelu z tejto blízkovýchodnej krajiny. Priamo v Kuvajte navštívilo prezentáciu viac ako 50 vybraných touroperátorov, médií a blogerov, ktorí potvrdili záujem o liečebné procedúry, ale aj o prírodné unikáty a kultúrne pamiatky.

Prezentácia spojená s workshopom

Prezentácia spojená s workshopom sa uskutočnila 16. januára 2024 za účasti zástupcov Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Na jej príprave sa podieľala aj spoločnosť Aviareps, ktorá zastupuje Trnavský kraj zážitkov v krajinách Perzského zálivu. Okrem unikátnej liečivej sily termálnych prameňov bolo jej súčasťou aj predstavenie atraktivít zo všetkých regiónov Trnavského kraja.

Trnavský kraj zážitkov chce opätovne zaujať

Už takmer polstoročie poznajú Kuvajťania Trnavský kraj, a to aj vďaka piešťanským kúpeľom. Ich zvyk dovolenkovať v našej destinácii žiaľ narušila pandémia. Chceme ich opätovne zaujať. To je príležitosť predstaviť im spolu s medicínskymi účinkami liečivých prameňov aj všetky ďalšie atraktivity Trnavského kraja. Jedinečnou výsadou v destinácii je medzinárodné letisko v Piešťanoch. To záujemcom umožňuje cestovať sem pohodlne a rýchlo,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Počet návštevníkov z Kuvajtu začal rásť

Podľa štatistík z piešťanských kúpeľov v minulom roku začal rásť počet návštevníkov prichádzajúcich z Kuvajtu. Našim cieľom je, aby sme tieto čísla zvýšili na počty pred pandémiou. Nakoľko práve z tejto krajiny sme mali najvyššiu návštevnosť oproti ostatným štátom okolo Perzského zálivu. Marketingovými aktivitami, prezentáciou v médiách i osobnými obchodnými stretnutiami na to teraz nadväzujeme. Upriamujeme pozornosť na celý Trnavský kraj – od Žitného ostrova až po Záhorie,“ vysvetlila Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Trnavský kraj zážitkov zaujal v Kuvajte vďaka kúpeľom i ďalším atraktivitám. Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Trnavský kraj zážitkov zaujal v Kuvajte vďaka kúpeľom i ďalším atraktivitám. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Piešťany prezentované ako mesto zdravia

Na prezentáciu prišli zástupcovia cestovných kancelárií, ktoré pobyty v Piešťanoch svojim klientom už predtým ponúkali, ale aj touroperátori, pre ktorých je táto destinácia málo známa. Zhodli sa, že im bol predstavený produkt zaujímavý pre bonitnú klientelu.

Piešťany sme prezentovali ako mesto zdravia, ktoré je plné zelene a rozprestiera sa okolo rieky ponúkajúcej rozmanité možnosti na trávenie voľného času. Práve množstvo športových aktivít a kultúrnych podujatí má potenciál prilákať veľa Kuvajťanov. Piešťanský región je totiž atraktívny nie len pre klientov prichádzajúcich za kúpeľnou liečbou. Rovnako aj pre ich blízkych, ktorí chcú dovolenku tráviť aktívne, spoznávať kultúrne pamiatky, užívať si pre nich vzácnu zeleň alebo nakupovať,“ dodala Tatiana Nevolná, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Ochorenia pohybového aparátu, potreba rehabilitácie, ale aj čoraz dôležitejšia prevencia. Na to všetko sa v piešťanských kúpeľoch zameriavame. Mimoriadne liečivé účinky piešťanského bahna a termálnej vody sú v Kuvajte dobre známe. Predstavili sme im však aj medicínske novinky a rôzne druhy inovatívnej liečby, vďaka ktorým v pomoci našim klientom napredujeme,“ zdôraznil Boris Bánovský, lekársky riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany.

Dobrou správou je, že sa zjednodušil proces vydávania víz, čo nepochybne nárastu návštevnosti z Kuvajtu prospeje. Ide teda o trh, ktorý má potenciál aj na zavedenie priameho leteckého spojenia, pri ktorom by bolo využité medzinárodné letisko priamo v kúpeľnom meste Piešťany.

Trnavský kraj zážitkov zaujal v Kuvajte vďaka kúpeľom i ďalším atraktivitám. Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Trnavský kraj zážitkov zaujal v Kuvajte vďaka kúpeľom i ďalším atraktivitám. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>