Sprievodcovia odkrývajú ďalšie tajomstvá Piešťan


Chcete nazrieť do zákulisia piešťanských kúpeľov, kam sa bežný návštevník nedostane? Pozrieť sa, ako sa varí v bahennej kuchyni a odhaliť tajomstvá liečivej termálnej vody? Chcete spoznať vzrušujúci príbeh piešťanskej historickej Elektrárne? Alebo zistiť, čo sa odohráva za oponou Domu umenia?

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v novej sezóne na ďalšie tematické komentované prehliadky, ktoré sa konajú od mája až do októbra. Bližšie informácie aj s termínmi prehliadok sú dostupné na stránke Rezortu Piešťany: https://visitpiestany.sk/komentovane-prehliadky/.

V Piešťanoch je stále čo objavovať

Piešťanské komentované prehliadky so sprievodcom rýchlo získali veľkú obľubu a zaradili sa medzi atraktivity kúpeľného mesta. Vyhľadávajú ich domáci aj návštevníci. 

V Piešťanoch je stále čo objavovať, preto sme tento rok prišli so známymi aj novými tematickými okruhmi,“ informuje výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Napríklad ponúkame príbeh starej dieselovej elektrárne, technickej pamiatky, ktorá dnes, po skvostnej rekonštrukcii, slúži ako multifunkčný priestor pod názvom Elektrárňa Piešťany. Táto prehliadka vyráža dych veľkým aj malým, koná sa raz mesačne, vo štvrtok a v sobotu, po celú sezónu až do októbra. Vstup je zdarma, na prehliadku sa však treba registrovať, pretože počet osôb v skupine je obmedzený.

Aj ďalší piešťanský architektonický poklad, Dom umenia, otvára zákulisie účastníkom komentovanej prehliadky. Architektky vás prevedú priestormi národnej kultúrnej pamiatky, ktoré inak nie sú verejnosti voľne dostupné. Prehliadky sa konajú raz mesačne až do novembra, vstupné je päť eur.

Návštevníkom, ktorých zaujíma, odkiaľ pochádza slávne piešťanské bahno a termálna voda, ponúkame prehliadku zameranú práve na zaujímavosti o čerpaní, úprave a účinkoch liečivých prírodných zdrojov,“ dopĺňa Tatiana Nevolná. „Táto prehliadka stojí osem eur a dá sa k nej zakúpiť bonus – bahno a teplý nápoj.

Dva piatky budú patriť prehliadkam mesta a ostrova

Dva piatky do mesiaca budú v Piešťanoch patriť prehliadkam mesta a Kúpeľného ostrova. Profesionálny sprievodca vás prevedie kúpeľným mestom tak, ako ste ho ešte nevideli. Počas prehliadky ochutnáte liečivú vodu, pravé kúpeľné oblátky a dozviete sa veci, ktoré vedia len miestni. Vstup je zdarma na základe registrácie.

Odporúčam aj ďalšie tematické okruhy, napríklad po stopách maliara Alfonsa Muchu, ktorého život a tvorba sú späté aj s Piešťanmi. Prehliadku môžete spojiť s návštevou druhého ročníka svetovej výstavy, ktorá v Napoleonských kúpeľoch na Kúpeľnom ostrove predstavuje maliara inak, než sme zvyknutí, tentoraz ako fotografa,“ hovorí turistická sprievodkyňa Mária Michalčíková. „V júni sa budeme na prehliadkach venovať aj prírode v kúpeľnom parku a secesnej architektúre.  Čakajú nás i kostýmové prehliadky počas festivalu secesie Art Nouveu Festivalu, spoznávať budeme tiež secesné kúpeľné budovy aj menej známe budovy na Winterovej a Teplickej ulici.

Prehliadky aj pre milovníkov gastronómie

Milovníkov gastronómie potešia prehliadky Ochutnaj Piešťany a rodiny s deťmi môžu stráviť spoločný čas na prehliadke s názvom Ako Piešťanci ku kúpeľom prišli. 

Novinkou bude cyklovychádzka s návštevou kaštieľa Moravany počas letnej výstavy Artroom Moravany. Na všetky komentované prehliadky do Piešťan srdečne pozývam,“ uzatvára Tatiana Nevolná.

Komentované prehliadky sú realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky a aj vďaka tomu môžeme časť prehliadok ponúknuť verejnosti zdarma.

Vstupenky, termíny a všetky registrácie môžu záujemcovia nájsť na stránke: https://shop.rezortpiestany.sk.  


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>