Svetlonos na splave 2023


Užite si jesenný výlet po jednej z riek Trnavského kraja. V rámci podujatia Svetlonos na splave si môžete vybrať splav jednej z troch riek Trnavského kraja: Dunajských ramien, Malého Dunaja alebo Váhu.

V sobotu 21. októbra 2023 môžete vyraziť na nezvyčajný splav a užiť si voľný čas na vode v termíne, v ktorom sa slovenské rieky už väčšinou nesplavujú. Ukončite vodácku sezónu v Trnavskom kraji zážitkov na podujatí Svetlonos na splave a obdivujte jesenné farby brehov vodných tokov, či už bude príjemné babie leto alebo trochu sychravé počasie. Zatiaľ čo sa budete plaviť po pokojnej rieke, zažijete unikátnu atmosféru neskorej jesene v jej plnej kráse. Svetlonos na splave upúta milovníkov romantiky, rodiny s deťmi a takisto vodákov.

Stačí sa rozhodnúť, ktorú rieku splavíte

Vybrať si môžete splav jednej z troch riek Trnavského kraja: Dunajských ramien, Malého Dunaja alebo Váhu v úseku medzi Jalšovým a Hlohovcom. Všetky tri rieky aj na jeseň hýria životom. Preto výletníci majú šancu priamo z vodnej hladiny pozorovať volavky alebo kormorány. Zážitok znásobia pestrofarebné listy padajúce na vodnú hladinu. Lokálni sprievodcovia účastníkov splavu upozornia na všetko, čo stojí za pozornosť.

Do ticha jesennej prírody sa výletníci započúvajú v zákutiach Dunajských ramien, ktoré sú poslednou zachovanou vnútrozemskou deltou európskeho veľtoku. Ďalším tokom, na ktorom sa Svetlonos na splave bude konať je Malý Dunaj. Vyznačuje stálym a miernym prúdom. Meandruje nížinnou krajinou a vytvára najrozsiahlejší riečny ostrov v Európe. Atraktívny je tiež splav starého koryta rieky Váh, ktorej názov je odvodený z latinského slova Vagus – blúdivý.

Deky, opekačka, teplý čaj

Výlet po vode môžete ukončiť opekačkou na ohnisku, ktoré vás bude čakať v cieli. Každý výletník si prinesie maškrty na opekanie podľa vlastnej chuti. K dispozícii budú deky a takisto teplý čaj.

Lístky

Dospelá osoba: 17 €
Dieťa do 10 rokov: 12 €

Predaj lístkov prebieha online cez tootoot.fm

Kanoe alebo rafty, pádla a plávacie vesty, teda kompletná vodácka výstroj pre účastníkov všetkých troch splavov je zahrnutá v cele lístkov. Lístky na splavy na Malom Dunaji a Váhu zahŕňajú aj dopravu z miesta stretnutia na miesto štartu.  Účastníci by mali sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť mu svoje oblečenie, aby si výlet užili v pohodlí.

Svetlonos na splave 2023 sa koná na troch riekach

V prípade nepriaznivého počasia si organizátor (Krajská organizácia cestovného ruchu) vyhradzuje právo presunúť podujatie. O prípadnom presunutí akcie bude organizátor informovať účastníkov vopred prostredníctvom e-mailu. Zakúpené lístky môžu ich majitelia využiť  na náhradnom splave pri zahájení sezóny v apríli 2024.

KOCR Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov splavu a iných škodách vzniknutých na splave. Účastníci nesú plnú zodpovednosť za svoje zdravie a osobné veci.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>