Rodinné vinárstva sa zapojili do podujatia Chute Malých Karpát


Počas obľúbeného vinárskeho podujatia Chute Malých Karpát, ktoré sa bude konať v sobotu 11. novembra, otvorí svoje priestory a pivnice 38 malokarpatských vinárstiev. Návštevníci budú môcť ochutnať to najlepšie z ich produkcie a cestovať od Svätého Jura až po Suchú nad Parnou v Regióne Trnava.

V Suchej nad Parnou bude aj kultúrny program

Okrem tradičných vinárskych oblastí ako Svätý Jur, Modra a Pezinok môžu milovníci vína navštíviť aj obce neďaleko Trnavy – Suchú nad Parnou či Doľany. Rodinný podnik Terra Parna pripravuje okrem ochutnávok vín aj hudobný program.

Tešiť sa môžete na koncert skvelej speváčky, hudobníčky a skladateľky, Jany Andevskej. Účastníci festivalu majú na koncert vstup voľný, ale lístky si môžu zakúpiť aj tí, ktorí sa nezúčastnia podujatia Chute Malých Karpát. Okrem vína a koncertu si účastníci u nás môžu pochutnať aj na jesennom menu,“ pozýva Jozef Zvolenský z vinárstva Terra Parna.

Vinári zo Suchej nad Parnou aj tento rok stavili na overenú kvalitu, účastníci si budú môcť vybrať a degustovať ako zo sviežich bielych vín Sauvignon a Rizling rýnsky, tak aj červené Svätovavrinecké a Modrý Portugal, ktoré majú v obci dlhoročnú tradíciu ešte spred prvej republiky.

V Doľanoch privíta hostí majster mlynár

V neďalekých Doľanoch má svoje sídlo vinárstvo Vína z mlyna. Hostí podujatia tu privíta majster mlynár a zároveň vinár v jednej osobe. „Naše vinárstvo sídli v budove starého mlyna. Ten si návštevníci podujatia môžu spolu so mnou prezrieť. Popri tom degustovať naše Veltlínske zelené, Rizling vlašský alebo Svätého Leonarda,“ hovorí Ervín Demovič.

O pár desiatok kilometrov ďalej svoje brány otvorí napríklad aj šenkvické vinárstvo Karpatská Perla. Návštevníci festivalu Chute Malých Karpát budú mať možnosť celkovo zavítať až do 38 vinárstiev. Podujatie štartuje v sobotu 11. novembra a to v čase od 13:00 h. do 21:00 h.

Návštevníci festivalu budú môcť v rámci sobotného popoludnia a večera využiť 60 degustačných lístkov a navštíviť vinárstva podľa svojho výberu. Lístky na podujatie je možné zakúpiť online. Degustačné poháre, spoločne so vstupenkou, je možné si vyzdvihnúť v troch vinárstvach. Cena vstupenky na Chute Malých Karpát je 45 EUR pre jednotlivca (s kupónmi na nákup vína za 10 EUR). Pár si za lístok zaplatí 60 EUR (s kupónmi na nákup vína za 20 EUR).

Rezervácia lístkov je možná na stránke https://www.chutemalychkarpat.sk/chute-malych-karpat-2023/vstupenky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>