Stredoveké adventné trhy, ideálna možnosť zažiť predvianočnú Trnavu


Tento víkend sa v Trnave začínajú Stredoveké adventné trhy. Na rozdiel od tých tradičných návštevníkom ponúknu pokojnejšiu atmosféru. Na Námestí svätého Mikuláša sa budú konať počas troch dní od 15. do 17. decembra.

Stredoveké adventné trhy jubilujú

Trnava sa stáva obľúbeným výletným miestom ako pre slovenských, tak aj pre zahraničných turistov. Potvrdili to tohtoročné štatistiky, ktoré ukázali najvyššiu návštevnosť od roku 2012. Mesto ponúka pomalšiu a pokojnejšiu alternatívu k veľkým metropolám. V období adventu sa tu už desiaty rok konajú Stredoveké adventné trhy, ktoré pripomínajú históriu mesta.

V posledný víkend pred Vianocami sa atmosféra v Trnave bude niesť v duchu tradícií. Na Námestí sv. Mikuláša, ktoré je najstarším obývaným miestom, vyrastie počas troch dní stredoveké trhovisko i sedliacky dvor.

Stredoveké adventné trhy, Trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism
Stredoveké trhy, Trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism

Návštevníci spoznajú stredoveké remeslo

V stánkoch trhovníkov môžete nájsť ručne spracované výrobky ako topánky, luky a šípy, ale tiež spoznať stredoveké remeslo výroby vianočných oblátok či sviečok,“ hovorí Matej Juran z mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

Návštevníci si tu punč vychutnajú z hlinených pohárov zohriaty priamo nad ohňom a ochutnať môžu aj šporheltové dolky.

Sobotňajší program bude okrem tradičného adventného kalendára patriť aj Jurajovi Červenákovi, ktorý predstaví svoj najnovší príbeh priamo zo stredovekej Trnavy s názvom Lovec čertov.

Stredoveké adventné trhy, Trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism
Stredoveké trhy, Trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism

Návštevníci trhov sa môžu tešiť na diskusiu s autorom o 16:00 h. a zároveň si budú môcť dať podpísať svoj čerstvý výtlačok knihy. Na jeho príbeh následne nadviažu šermiarske ukážky,“ dodáva Matej Juran.

Stredoveké adventné trhy sa budú konať v Trnave len počas najbližšieho víkendu od 15. do 17. decembra. Spolu so stredovekým programom v podobe kaukliarov a zabávačov budú otvorené v piatok od 12:00 do 19:00 h., v sobotu od 10:00 do 19:00 h. a nedeľu v čase od 10:00 do 18:00 h.

Stredoveké trhy sú každý rok výnimočným zážitkom. Deti s rodičmi môžu sledovať prácu remeselníkov či zabaviť sa pri živom adventnom kalendári. Isto ich poteší aj drevený kolotoč a ohrada so živými zvieratami,“ pozýva Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Stredoveké adventné trhy, trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism
Stredoveké trhy, Trnava Zdroj: OOCR Trnava Tourism

Stredoveké adventné trhy – program

piatok 15.12. 12:00 – 19:00 h.

sobota 16.12. 10:00 – 19:00 h.

nedeľa 17.12. 10:00 – 18:00 h.

Viac informácií o podujatí nájdete na online stránke https://kultura.trnava.sk/podujatie/stredoveke-adventne-trhy-2023


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>