Medobranie zakončí v Dolnej Krupej úspešnú sezónu


Medovinárstvo Apimed jesenným podujatím Medobranie poďakuje za tohtoročnú úrodu medu a návštevníci budú môcť ochutnať medoviny. Tie boli tento rok ocenené na prestížnych medzinárodných súťažiach. Pre deti budú pripravené hry, tvorivé dielne a aktivity v záhradách areálu Medolandie.

Rodinné medovinárstvo Apimed z Dolnej Krupej pozýva na oslavu jesenného Medobrania v sobotu 14. októbra od 14:00 h. „Tento rok bol pre naše medoviny mimoriadne úspešný. Získali niekoľko ocenení na svetových súťažiach. A tak chceme dať našim návštevníkom možnosť ochutnať to najlepšie z našej produkcie,“ hovorí Dáša Dzurechová z medovinárstva Apimed.

Počas podujatia majstri medovinári s nadšením porozprávajú o medzinárodných súťažiach a aj o medovinách, ktoré získali ocenenia. Víťazný pohár za Najlepšiu medovinu sveta, ako aj iné z rôznych medzinárodných súťaží, sú vystavené priamo v Medolandii.

Medovina, Apimed Dolná Krupá Autor: Vladimír Miček
Medovina, Apimed Dolná Krupá Autor: Vladimír Miček

Organizátori pripravili pestrý program aj pre najmenších návštevníkov, ktorí si budú môcť zahrať obľúbenú hru Včeličkovo v záhradách Medolandie, v tvorivých dielňach si vyrobia sviečku, poteší ich aj sladká odmena a nebude chýbať obľúbené maľovanie na tvár.

Deti môžu preskúmať Včelársky náučný chodník vo Včeláriu a energiu si doplnia pri ochutnávaní medov Apimed. Pre dospelých sme pripravili ochutnávku našich medovín a celkovú atmosféru dotvorí živá hudba La Liberta, krásne prostredie našich záhrad a rozária,“ dodáva Dzurechová.

V rozáriu Márie Henriety Chotekovej v Medolandii s vyše 2500 ružami sa návštevníci môžu poprechádzať a obdivovať čaro jesenného sveta ruží a bylín. V reštaurácii Mária Henrieta na víkend pripravili kulinárske špeciality aj špeciálne kačacie menu.

Ochutnávky medu a medovín sú zdarma a vstup je pre všetkých voľný.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://medolandia.com/medobranie-podakovanie-za-urodu-2/

Medobranie, Medovinárstvo Apimed - ilustračné foto  Autor: Vladimír Miček
Medobranie, Medovinárstvo Apimed – ilustračné foto Autor: Vladimír Miček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>