Letná turistická sezóna 2024 v Holíči je pred dverami


Letná turistická sezóna 2024 v Holíči sa nezadržateľne blíži a prináša so sebou množstvo zaujímavých podujatí a aktivít. Sezónu slávnostne otvorí podujatie Vivat Holíč, na ktoré zavíta aj cisárska rodina. Zámockým kľúčom sa tak symbolicky odomknú brány pestrého programu.

Turistická sezóna ponúkne prehliadky zámku

Holíčsky zámok ponúkne návštevníkom dva typy prehliadok. Tradičný okruh vás prevedie životom F. Š. Lotrinského a Márie Terézie. Počas takmer hodinovej prehliadky navštívite niekoľko miestností a nevynecháte ani Mestské múzeum a galériu. Druhý, úplne nový okruh, vás prenesie ešte hlbšie do minulosti a prostredníctvom virtuálnej prehliadky spoznáte život našich predkov na tomto území.

Vivat Holíč Autor: Vladimír Miček
Vivat Holíč Autor: Vladimír Miček

Sakrálne pamiatky a ďalšie atrakcie

Milovníci sakrálnych objektov si prídu na svoje počas mesiacov apríl, máj a jún, kedy bude možné navštíviť takmer všetky sakrálne pamiatky v meste. Chýbať nebudú ani obľúbené kostýmové prehliadky zámku, Víkend otvorených parkov a záhrad či Noc múzeí a galérií. Zážitkom bude aj člnkovanie okolo bastiónovej pevnosti, ktoré poskytne jedinečný pohľad na zámok.

Veterný mlyn a Náučný vodný chodník

Po tradičnom podujatí Majáles sa otvorí aj Veterný mlyn. Jeho expozícia predstaví nielen históriu mlyna, ale aj tradičný ľudový odev a ukážky poľovníckych trofejí. Náučný vodný chodník v blízkosti zámku vás oboznámi s faunou a flórou zámockých záhrad. Pre milovníkov prírody je celoročne otvorená aj Rozhľadňa na Hrebeni.

Veterný mlyn, Holíč Autor: Vladimír Miček
Veterný mlyn, Holíč Autor: Vladimír Miček

Bylinková záhrada a Karta Holíčana

Bylinková záhrada, ktorá v minulom roku prilákala takmer 7000 návštevníkov, prichádza s novinkou. Pre jej skrášlenie a udržanie bude vstup symbolicky spoplatnený sumou 1€. Holíčania však majú možnosť získať špeciálnu “Kartu Holíčana”, ktorá im garantuje 10 vstupov do záhrady zdarma. Kartu si môžu vyzdvihnúť v kancelárii TIC Holíč od 15. apríla 2024.

Turistická sezóna ponúka pestrý program

Letná turistická sezóna 2024 v Holíči ponúka skutočne pestrý program pre všetky vekové kategórie. Či už ste milovníkmi histórie, prírody alebo netradičných zážitkov, v Holíči si každý príde na svoje. Bližšie informácie a otváracie hodiny nájdete na stránke www.holic.sk a na FB stránke TIC Holíč.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>