Máj v Holíči – mesiac plný podujatí a zábavy


Mesto Holíč sa počas mája premení na centrum kultúry, športu a zábavy. Príďte si užiť pestrý program, ktorý si nájde každý – od milovníkov histórie, cez fanúšikov motoristických podujatí až po nadšencov hudby a zábavy.

Otvorenie sezóny na Veternom mlyne

Hneď 1. mája o 13:00 sa na Veternom mlyne v Holíči uskutoční slávnostné otvorenie sezóny spojené s tradičným podujatím Majáles. Vstup je voľný, tak neváhajte a príďte si vychutnať jedinečnú atmosféru tohto miesta.

Svetový pohár v kategórii F5J

Modelári si prídu na svoje 4. a 5. mája, kedy sa na letisku v Holíči uskutoční svetový pohár v kategórii F5J – motorové lietadlá riadené rádiom. Vstup je voľný, takže môžete obdivovať umenie pilotov a krásu modelov lietadiel.

Majáles v klube a jarná motoristická burza

Pre milovníkov hudby a zábavy je pripravený Majáles v klube Euphoria 10. mája o 21:00. O skvelú atmosféru sa postarajú DJ Marsy a Vaca. O dva dni neskôr, 12. mája, sa v areáli a okolí Holíčskeho zámku uskutoční jarná motoristická burza spojená s výstavou veteránov.

Výstavy, Noc múzeí a galérií a ďalšie podujatia

Od 15. do 30. mája si môžete v priestoroch Holíčskeho zámku vychutnať výstavu Norberta Šmondrka a Branislava Mikitku s názvom “Photo graphia design umenie”. 18. mája sa uskutoční obľúbená Noc múzeí a galérií, počas ktorej budete mať jedinečnú príležitosť spoznať históriu a umenie netradičným spôsobom.

Pre fanúšikov motoristických podujatí je pripravená Záhorská veterán rallye (18. mája) a výjazd historických motocyklov Záhorácka -ka (26. mája). Milovníci streleckých pretekov si prídu na svoje počas Holíčskej líšky (18. mája) a nadšenci automobilov a tuningu počas podujatia Cars in the Castle (19. mája).

Prednáška, Ladies Night a víkend otvorených parkov a záhrad

21. mája sa v priestoroch Holíčskeho zámku uskutoční zaujímavá prednáška s názvom “Zločiny odviate vetrom”, ktorá vás prevedie archeologickým výskumom Šibenice v Holíči. Pre dámy je 25. mája pripravená Ladies Night v clube CoCo s reprodukovanou hudbou od DJ LIL KR.

Mesiac máj v Holíči vyvrcholí víkendom otvorených parkov a záhrad (31. mája – 2. júna), počas ktorého budete mať možnosť navštíviť aj Bylinkovú záhradu a spoznať jej čaro.

Nenechajte si ujsť tieto skvelé podujatia a príďte si užiť máj v Holíči naplno! Viac informácií nájdete na www.holic.sk/kalendár podujatí/.

Máj v Holíči
Máj v Holíči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>