Lesopotulky – výlety, ktoré prekvapia, štartuje nová sezóna


Komentované prehliadky prírodných zaujímavostí Trnavského kraja zážitkov – Lesopotulky, sa konajú každú sobotu od 20. apríla do 1. júna 2024.

V novej sezóne viac termínov

Pre veľký záujem o výlety v sprievode odborníkov pridala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj niekoľko termínov. Turisti zamieria k prameňu Trnávky, objavia raky v Malých Karpatoch, ale čakajú ich aj dve novinky. Lístky sú v predaji cez krajzazitkov.sk.

Lesopotulky sú súčasťou našej pravidelnej ponuky zážitkov, ktorá upriamuje pozornosť na pestré možnosti aktívneho trávenia voľného času v Trnavskom kraji. Turistiku spájame s edukáciou. Účastníci sa dozvedia o fungovaní lesov, čo sú to napríklad penovce a vyvieračky, odkiaľ k nám prilietajú divoké vtáky. To všetko priamo v teréne, uprostred prírody Trnavského kraja zážitkov,” približuje Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Kuchynsko-orešanský kras, Majdánsky chotár, Šaštínske duny – to sú niektoré z lokalít, ktoré turisti v malých skupinách a v sprievode odborníka prebádali minulý rok. Na jar sa môžu na tieto miesta vydať opäť, ale pribudli aj dve novinky – rybník ukrytý medzi piesočnými dunami na Záhorí a málo známe kráľovstvo dolomitov v Malých Karpatoch.

Počas tejto Lesopotulky geológ zavedie turistov do bukových lesov a porozpráva im o geomorfologických procesoch a zaujímavostiach neživej prírody. Trasa vedie po lesných obslužných cestách, takže bežný turista s k prírodným krásam len tak bežne nedostane. Na naše zážitkové potulky je potrebné mať primeranú fyzickú zdatnosť,” dodáva P. Hencelová.

Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Lesopotulky sa konajú za každého počasia

Jarné Lesopotulky sa konajú za každého počasia, účastníci by preto mali počítať aj s menej priaznivými poveternostnými podmienkami – vziať si nepremokavú obuv, prípadne pršiplášť a niečo pod zub. Túlať sa v sprievode odborníkov majú možnosť každú sobotu od 20. apríla do 1. júna 2024, pričom počas dvoch sobôt (11.5. a 25.5.) sú na výber hneď dve z Lesopotuliek.

Prvé tri termíny sú zamerané na neživú prírodu (K prameňu Trnávky – 20. 4., Kráľovstvo dolomitov – 27. 4., Kuchynsko-orešanským krasom – 4. 5.). Šaštínske duny (11.5.) a Okruh pri Váhu (11. 5.) potešíia milovníkov unikátnych lesov a sťahovavého vtáctva. O živej prírode bude reč aj počas Lesopotulky s názvom Raky v Malých Karpatoch (18.5.). Sezónu uzavrú prechádzky Majdanským chotárom (25.5.), Kráľovstvom dolom (25.5.) a návšteva Rybníka medzi dunami (1.6.).

Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Lesopotulky Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>