Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko


Splavy Váhu sú už tretiu sezónu obľúbenou možnosťou spoznávania piešťanského regiónu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany v spolupráci s Banana Tour a Krajskou inovačnou a rozvojovou agentúrou (KIRA) ešte zvýšila atraktívnosť tejto aktivity. Na Váhu v Hlohovci vybudovali pre vodákov nástupné a výstupné miesto. Informoval o tom Martin Palkovič z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Štyri rôzne trasy splavov sú zostavené tak, aby vyhovovali rodinám s deťmi aj skupinám priateľov či kolegov.

Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Vodácky cestovný ruch je čoraz populárnejší

Vodácky cestovný ruch je v našom regióne čoraz populárnejší. Máme tu ideálne podmienky najmä pre začínajúcich vodákov, rodiny s deťmi, školské výlety, teambuildingy. Práve preto sme chceli lepšie sprístupniť aj ľavý breh Váhu tak, aby sme sa v Hlohovci s riekou spájali a nie sa od nej oddeľovali,“ hovorí organizátor splavov Daniel Balaga. „Nové nástupné miesto pri Zámockej záhrade je pár desiatok metrov od veľkokapacitného verejného parkoviska, plnohodnotnej cesty, cyklochodníka a ďalšej infraštruktúry. Vybudovanie nástupiska je v súlade s územným plánom mesta Hlohovec, ktorý ráta s budovaním prístavných a nástupných miest na Váhu.

Rozvojový zámer s názvom Nástupové / výstupové miesto na rieke Váh – Hlohovec bol realizovaný z prostriedkov agentúry KIRA, ktorá je členskou organizáciou oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. Pri stavbe nástupiska bolo najdôležitejšie urobiť terénne úpravy ľavého brehu Váhu neinvazívnym spôsobom tak, aby sa tu vodákom uľahčil nástup a výstup.

Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Projekt zlepší turistickú infraštruktúru v regióne

Nástupisko pre vodákov je projekt, ktorý prispieva k zlepšeniu turistickej infraštruktúry v regióne. Ide o pohodlnejší a najmä bezpečnejší prístup na raft alebo čln pre každého, kto sa rozhodne v tomto úseku splavovať rieku Váh. Tento a mnohé ďalšie podobne prospešné projekty pre obyvateľov i návštevníkov Trnavského kraja sú realizované prostredníctvom Schémy pomoci Krajskej inovačnej rozvojovej agentúry,“ hovorí trnavský župan Jozef Viskupič.

Nákup kameniva a terénne úpravy – to znie jednoducho, no realizácia bola náročná, keďže nástupové miesto sa nachádza v koryte rieky,“ dopĺňa výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Najťažšie bolo zohnať techniku, ktorá dokáže pracovať v tomto teréne. Ide o takzvaný kráčajúci bager menzimuck. Na Slovensku ich je málo a všetky majú práce naplánované na roky vopred. Zámer sa podarilo realizovať koncom minulého roka a dnes je už nástupisko plne k dispozícii. Fanúšikovia vodáctva tu majú omnoho jednoduchší prístup k vode, takže sezóna sa môže naplno začať aj na tomto mieste.

Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Vodáci na Váhu dostali nové nástupisko. Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>