V Piešťanoch komentované prehliadky secesných skvostov a kúpeľného parku


Piešťany, známe svojou bohatou históriou a liečivými termálnymi prameňmi, opäť pripravili pre svojich návštevníkov komentované prehliadky, ktorí chcú objaviť kúzlo tohto nádherného kúpeľného mesta. V júni 2024 sa uskutočnia dve nové fascinujúce komentované prehliadky, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na architektonické a prírodné krásy Piešťan.

Secesné skvosty Piešťan

Jedinečná prehliadka “Secesné skvosty Piešťan I” vás zavedie do obdobia secesie, kedy vznikli najkrajšie budovy v Piešťanoch. Zistite, aké sú základné prvky tzv. Piešťanskej secesie a odhaľte príbehy, ktoré sa odohrávali za týmito krásnymi fasádami. Prehliadka vám odkryje korene vzniku “Art Nouveau” umenia v Európe a umožní vám ponoriť sa do tajomstiev tohto umeleckého štýlu. Termíny prehliadok sú stanovené na stredy 5., 12., 19. a 26. júna o 15:00, pričom stretnutie sa uskutoční pri Soche Barlolamača. Prehliadka je vhodná pre návštevníkov od 12 rokov a trvá 70 minút.

Budovanie kúpeľného parku v Piešťanoch

Druhá prehliadka, “Budovanie kúpeľného parku v Piešťanoch”, ponúka pohľad do histórie a vývoja jedného z najkrajších kúpeľných parkov na Slovensku. Návštevníci sa dozvedia o etapách budovania parku, uvidia plány staviteľov, fontány, vodné plochy a vzácne dreviny, ktoré tu rastú. Prehliadka zahŕňa aj ukážku historických fotografií a návštevu miest, kde sa môžete pokochať bohatou faunou obývajúcou kúpeľný ostrov. Termíny prehliadok sú stanovené na soboty 1., 8.,15., 29 júna o 15:00, pričom stretnutie sa uskutoční pri Soche Barlolamača. Táto prehliadka je skvelou príležitosťou na relax a poznanie prírodných krás Piešťan.

Obidve prehliadky sú príležitosťou na získanie hlbšieho vhľadu do kultúrneho a historického dedičstva Piešťan a ponúkajú jedinečný spôsob, ako stráviť čas v tomto krásnom kúpeľnom meste.

Rezervácia lístkov: https://www.inviton.eu/promoter/prehliadkypiestan

Pre viac informácií a rezerváciu miesta kontaktujte: Mária Michalčíková, turistický sprievodca, 0903249948, maria.michalcikova@gmail.com.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>