Trnava sa pripravuje na vítanie jari folklórnym podujatím Na Kvetnú nedzelu


Mesto Trnava sa chystá privítať jar tradičným folklórnym podujatím Na Kvetnú nedzelu. Už 24. marca 2024 sa pred radnicou na pešej zóne, ktorú v týchto dňoch skrášľujú kraslice a pestrofarebné ozdoby od detí z materských a základných škôl, začne o 15. hodine vynášanie Moreny a prinášanie Letečka.

Folklórne súbory, remeselné stánky a divadlo

Podujatie spestrí výzdoba mesta, hudba, spev aj tanec. Takýmto tradičným programom udržiavame ľudové tradície z nášho regiónu. Vystúpia folklórne súbory DFS Trnavček, DFS Drienka a UFS Trnafčan,” hovorí organizátorka Terézia Krupčíková z Mestského kultúrneho strediska – Zaži v Trnave.

Návštevníci budú mať možnosť zakúpiť si na nedeľnom popoludní veľkonočné ozdoby, kraslice, tkané košíky, prútené šibáky i výtvory z medovníkov v stánkoch s remeselnými výrobkami.

Pre najmenších si organizátori pripravili divadelné predstavenie O dvanástich mesiačikoch od Divadla Dvor Zázrakov. Predstavenie sa začne na Námestí SNP o 16.00 h.

Viac informácií o podujatí záujemcovia nájdu na webstránke kultura.trnava.sk.

Program podujatia

15.00 h: Morenovanie, vynášanie Moreny a Letečkovanie, prinášanie Letečka (sprievod od radnice po Námestie SNP)

15.30 h: Vystúpenia UFS Trnafčan, DFS Trnavček a Drienka

16.00 h: Divadelné predstavenie O 12 mesiačikoch, Divadlo Dvor Zázrakov


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>