Spoznajte život sv. Františka na Bielonedeľnej púti na Katarínke


Dobrovoľníci z Katarínky a ich priaznivci sa aj tento rok stretnú na tradičnej Bielonedeľnej púti na Katarínke. Podujatie sa uskutoční 7. apríla 2024 a jeho cieľom bude kostol svätej Kataríny Alexandrijskej. Púť je vhodná pre všetkých, vrátane rodín s deťmi.

Začiatok púte

Púť začne o 10:15 na železničnej zastávke Buková. Na miesto je možné dostať sa vlakom z Trnavy s odchodom o 9:34. Z Bukovej sa pútnici spoločne vydajú smerom ku Katarínke.

Zamyslenia počas cesty

Počas púte budú pútnikov sprevádzať zamyslenia venované sv. Františkovi. Tieto zamyslenia budú rozmiestnené po celej trase a budú sa venovať životu sv. Františka v jednoduchosti. Celkovo je pripravených sedem zamyslení, ktoré môžu osviežiť myseľ pútnika.

Kláštor Katarínka, Dechtice Autor: Vladimír Miček
Kláštor Katarínka, Dechtice Autor: Vladimír Miček

Program na Katarínke

Po príchode na Katarínku bude nasledovať svätá omša o 14:15. Po omši bude pre návštevníkov pripravený poobedný program. Ten bude zahŕňať sprevádzanie po objekte dobrovoľníkmi z projektu Katarínka. Taktiež bude priestor pre občerstvenie a možnosť podporiť projekt kúpou suvenírov.

Bielonedeľná púť na Katarínke je tradičným podujatím

Bielonedeľná púť na Katarínke je tradičným podujatím, ktorým sa otvára jubilejná 30. sezóna projektu. Dobrovoľníci z Katarínky sa už teraz tešia na všetkých pútnikov a dúfajú, že sa spoločne stretnú pri zamysleniach nad životom sv. Františka.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>