Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera – oslava mladých talentov v gastronómii


Piešťany sa 26. marca 2024 stanú dejiskom výnimočnej gastronomickej udalosti – Piešťanského pohára Ľudovíta Wintera. Táto súťaž, organizovaná Hotelovou akadémiou Ľudovíta Wintera, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, priláka mladých nadšencov z oblasti sommeliérstva, baristiky, čokolatiérstva, tea tendingu a mixológie. Viac ako 110 súťažiacich študentov z vyše 30 stredných odborných škôl zo Slovenska a Česka sa stretne, aby predviedli svoje zručnosti a kreativitu.

Odborníci z praxe garantujú kvalitu súťaže

Každú zo súťažných disciplín zastrešuje uznávaný odborník z praxe, čo zaručuje vysokú úroveň podujatia. Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera sa pýši aj unikátnymi disciplínami ako ČOKOLATIER a TEA TENDER, ktoré sú na Slovensku ojedinelé. Riaditeľ školy, Ladislav Blaškovič, zdôrazňuje, že súťaž poskytuje študentom neopakovateľnú príležitosť prezentovať svoje vedomosti a zručnosti.

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera,  Piešťany Autor: - Vladimír Miček
Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany Autor: – Vladimír Miček

Inšpirácia pre mladých gastronómov

Okrem súťaže pre študentov odborných škôl pripravuje Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch aj samostatnú súťaž pre žiakov základných škôl s názvom MLADÝ GASTRONÓM. Počas nej 24 žiakov pripraví slávnostnú tabuľu na tému Cesta okolo sveta a pudingový dezert. Súťaž je skvelou príležitosťou pre mladých ľudí načerpať nové poznatky z gastronómie a hotelierstva pod vedením skúsených pedagógov.

Deň plný vôní, chutí a inšpirácie

Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera sa môže pochváliť najväčším počtom súťažiacich, zúčastnených škôl a súťažných disciplín spomedzi gastronomických súťaží na Slovensku. Počas celého dňa sa budú priestormi niesť vône čokolády, kávy, čaju, vína a miešaných nápojov, vytvárajúc príjemnú atmosféru. Študenti a pedagógovia odborných škôl s nadšením a profesionalitou pripravia pre návštevníkov deň plný krásy, harmónie a neopakovateľných chvíľ.

Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera
Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>