OOCR Matúšova zem – Mátyusföld sa rozrastá, ponúka aj detského sprievodcu regiónom


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Matúšova zem – Mátyusföld sa postupne etabluje ako významný hráč v oblasti turizmu, čo potvrdzuje jej rozširujúca sa členská základňa – z pôvodných 12 členov sa počet rozrástol na takmer 40.

V rámci najmladšej regionálnej organizácie cestovného ruchu na území Trnavského kraja nám bližšie priblížila aktivity za rok 2023 a aj výzvy, ktoré na organizáciu čakajú v tomto roku, výkonná riaditeľka OOCR Matúšova zem – Mátyusföld Andrea Sláviková.

Neogotický kaštieľ, Galanta

Kaštieľ Galanta Autor: Vladimír Miček
Sídlo turisticko-informačnej kancelárie OOCR Matúšova zem – Mátyusföld Autor: Vladimír Miček

Ako hodnotíte rok 2023 z pohľadu OOCR Matúšova zem – Mátyusföld? Predstavte najúspešnejšie projekty, ktoré OOCR Matúšova zem – Mátyusföld realizovala v roku 2023. V čom boli úspešné resp. výnimočné?

 • Aj keď sme jednou z najmladších regionálnych organizácií v našom okolí a naše aktivity možno ešte nedosahujú rozmery tých, ktoré realizujú naši skúsenejší kolegovia, hodnotíme rok 2023 ako mimoriadne úspešný a plný aktivít. Naša členská základňa sa v priebehu posledných dvoch rokov výrazne rozšírila. Z pôvodných 12 členov na 38. Úspešne sme sprevádzkovali turisticko-informačnú kanceláriu v Galante a sprístupnili sme verejnosti novú expozíciu vo veži Neogotického kaštieľa.
 • Zúčastnili sme sa viacerých kultúrnych podujatí. Medzi ne patrili Dni európskeho kultúrneho dedičstva, podujatie Kultúra spája v Galante, Castellum Festival v Tomášikove. V spolupráci s KOCR Trnavský kraj sme sa podieľali na organizácii informačnej cesty pre maďarských novinárov a na ceremoniáloch pri otvorení a ukončení plavebnej sezóny na Malom Dunaji s podujatiami “Po vode v pohode” a “Svetlonos na splave”. Spolupracovali sme tiež so Slovakia Travel na propagácii regionálnej gastronómie a naša oblasť bola prezentovaná v piatom diele relácie TA3 – Tajomstvá Slovenska – čarovné a prekvapivé južné Slovensko.
 • Z vlastnej iniciatívy sme spustili projekt “S Kvapôčkou na cestách“. Ide o detského sprievodcu po našom regióne, ktorý umožňuje rodinám s deťmi objavovať krásy okolia zábavnou formou a zároveň využívať zľavy a výhody ponúkané našimi členmi. Na konci tohto dobrodružstva na deti čaká odmena – cestovný ruksak plný darčekov.
 • Vytvorili sme prvé promočné video a brožúru, ktoré predstavujú našich členov a celkovú turistickú ponuku regiónu. Počas letnej sezóny sme na vybrané členské kúpaliská a frekventované lokality umiestnili relaxačné lehátka s QR kódom, ktoré návštevníkov pozývali k oddychu a zároveň ponúkali informácie o možnostiach trávenia voľného času v Matúšovej zemi. Tieto lehátka sme zaradili aj do programu dôležitých regionálnych eventov.

Produkt OOCR Matúšova zem – Mátyusföld

Zdroj: OOCR Matúšova zem - Mátyusföld
Zdroj: OOCR Matúšova zem – Mátyusföld
 • Projekt “Produkt z Matúšovej zeme” je zameraný na podporu a propagáciu lokálnych ľudovo-umeleckých remeselníkov a ich výrobkov. Viac informácií o našich aktivitách a podujatiach pravidelne aktualizujeme na webovej stránke www.matusovazem.eu v sekcii aktuality.

Aké sú hlavné ciele a prioritné oblasti OOCR Matúšova zem – Mátyusföld v oblasti cestovného ruchu pre rok 2024?

 • V roku 2024 sa plánujeme aktívne zapojiť do série veľtrhov cestovného ruchu v susedných krajinách, kde budeme intenzívne propagovať naše významné pamiatky, atrakcie a kultúrne podujatia. Súčasťou našej prezentácie bude aj distribúcia novovydanej brožúry, ktorá komplexne predstaví to najlepšie z našej destinácie. Naším cieľom je posilniť povedomie o našom regióne medzi miestnymi obyvateľmi a zvýšiť záujem návštevníkov.
 • Zároveň sa zameriame na intenzifikáciu marketingových aktivít s cieľom lepšie oslovovať potenciálnych turistov. Naďalej budeme podporovať aj projekt detského sprievodcu s názvom ” S Kvapôčkou na cestách”, ktorý bol uvedený na trh v polovici leta 2023. V nadchádzajúcom období prikladáme veľký význam jeho širšiemu rozšíreniu medzi rodinami s deťmi, aby sme priblížili našu ponuku aj tejto cieľovej skupine.

Kostol sv. Margity, Malá Mača

Kostol sv. Margity, Malá Mača Autor: Vladimír Miček
Kostol sv. Margity, Malá Mača Autor: Vladimír Miček

Môžete nám predstaviť niektoré z noviniek, ktoré plánujete zaviesť pre rok 2024?

 • Zúčastníme sa na viacerých regionálnych podujatiach a budeme pokračovať v úzkej spolupráci na projektoch a aktivitách s KOCR Trnavský kraj. Naše zážitkové akcie, ako sú populárne splavy na Malom Dunaji, budú tento rok obohatené o nový hudobný festival Pro Musica Nostra Tyrnaviansi. Tento festival priláka milovníkov hudby nielen vynikajúcim programom, ale aj jedinečnými lokalitami nášho regiónu. Sľubujeme sériu koncertov od renomovaných domácich a zahraničných umelcov, ktoré sa odohrajú v priebehu júna. Detailný program a presné lokality koncertov budú včas zverejnené na našom webovom portáli.
 • V roku 2024 plánujeme realizovať ďalšie konkrétne akcie a podujatia v spolupráci s našimi partnermi. Naše plány zahŕňajú intenzívnu spoluprácu so všetkými členmi a partnermi, aby sme spoločne vytvorili nezabudnuteľné podujatia pre obyvateľov aj návštevníkov regiónu. Detaily o nadchádzajúcich akciách a podujatiach pre rok 2024 budú postupne odhalené na našom webe.
 • V tomto roku sme si už dohodli spoluprácu na rôznych aktivitách s každým z našich členov. Konkrétne termíny a informácie o akciách budú pravidelne aktualizované na našej internetovej stránke. Medzi podporované podujatia patrí napríklad kultúrne stretnutie “Kultúra spája” v Galante, ktoré sa tradične uskutočňuje koncom júna, augustové Galantské trhy, koncerty “Malá nočná hudba” pri mlyne na Malom Dunaji v Jelke a mnoho ďalších. Tešíme sa na vašu účasť a veríme, že spoločne prežijeme mnoho nezabudnuteľných chvíľ.

Vodný mlyn, Jelka

Vodný mlyn, Jelka Autor: Vladimír Miček
Vodný mlyn, Jelka Autor: Vladimír Miček

Existujú nejaké špecifické turistické segmenty alebo cieľové skupiny, na ktoré sa v roku 2024 zameriate?

 • Naša organizácia sa orientuje na rozmanitú klientelu, pričom naším cieľom je poskytovať široké spektrum služieb, ktoré zaujmú ako najmladšie generácie, tak aj dospelých. Veríme, že každý zákazník u nás nájde presne to, čo hľadá. Pre detailné informácie a prehľad našich zážitkových ponúk vás pozývame navštíviť našu webovú stránku www.matusovazem.eu. Tá je pravidelne aktualizovaná s najnovšími možnosťami, ktoré pre vás pripravujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>