Noc kostolov v Suchej nad Parnou: Oslava duchovnosti a umenia


Farnosť obce Suchá nad Parnou sa tento rok zapojí do medzinárodného podujatia Noc kostolov. Toto výnimočné podujatie sa uskutoční v piatok 7. júna 2024 a prinesie so sebou nielen duchovný zážitok, ale aj pripomenutie významného rodáka, keramikára Ignáca Bizmayera.

Noc kostolov na Slovensku

Noc kostolov je celosvetové podujatie, do ktorého sa zapájajú nielen chrámy, ale aj ruiny kláštorov a kostolov. Na Slovensku sa tohtoročný 14. ročník bude konať v piatok 7. júna 2024. Trnavský región bude mať svoje zastúpenie v Kostole povýšenia sv. kríža v Košolnej, kde sa bude celebrovať slávnostná svätá omša so začiatkom o 18:00 h.

Oslava duchovnosti vo farnosti Suchá nad Parnou

Obec Košolná patrí do farnosti susednej obce Suchá nad Parnou. Pre farnosť to bude významný duchovný deň, ktorý vyvrcholí oslavou v miestnom rímsko-katolíckom kostole z roku 1732. Farár Milan Cehlárik, ktorý vo farnosti pôsobí už piaty rok, zdôrazňuje dôležitosť tohto podujatia pre miestnu komunitu.

Pripomenutie významného rodáka Ignáca Bizmayera

Tento ročník Noci kostolov je venovaný téme srdce, čo inšpirovalo farnosť k pripomenutiu si významného rodáka, slovenského keramikára Ignáca Bizmayera. Jeho dielo a odkaz sú neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho dedičstva regiónu a Noc kostolov poskytuje skvelú príležitosť na ich pripomenutie.

Oslava duchovnosti a umenia

Noc kostolov v Suchej nad Parnou sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre všetkých návštevníkov. Spojenie duchovnosti, umenia a pripomenutia si významnej osobnosti regiónu vytvára jedinečnú atmosféru, ktorá osloví veriacich i neveriacich. Nenechajte si ujsť túto výnimočnú udalosť a navštívte Kostol povýšenia sv. kríža v Košolnej 7. júna 2024.

Noc kostolov v Suchej nad Parnou: Oslava duchovnosti a umenia
Noc kostolov v Suchej nad Parnou: Oslava duchovnosti a umenia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>