Jarné prázdniny v Regióne Trnava plné kultúrnych zážitkov


Jarné prázdniny sú ideálnym časom na oddych, zábavu a spoznávanie nových miest. Región Trnava ponúka počas tohto obdobia bohatý kultúrny program pre všetky vekové kategórie. Od divadelných predstavení cez výstavy až po premietanie filmu a besedu na zámku.

Divadlo Jána Palárika – Pocta Jaroslavovi Filipovi

Divadlo Jána Palárika v Trnave si počas jarných prázdnin pripomenie významnú divadelnú osobnosť – Jaroslava Filipa. V piatok a sobotu, 8. a 9. marca, uvedie inscenáciu Filip, ktorá je zostavená z autentických spomienok, dokumentov, rozhovorov a korešpondencie s umelcom. Osem účinkujúcich hercov stvárni postavu Jara Filipa v jeho typickom oblečení. Chýbať nebude ani živá hudba a pianíno, na ktorom hrával.

Púpätko pre najmenších divákov

V nedeľu 10. marca sa javisko Divadla Jána Palárika premení na interaktívny svet pre deti od šiestich mesiacov do troch rokov. Inscenácia Púpätko dá aj tým najmenším možnosť spoznať čaro divadla zblízka. Rodičia s deťmi sa zapoja do fascinujúceho sveta hudby, zvukov a hlasov. Tento nezvyčajný formát sa do Trnavy vracia po úspešnej minuloročnej premiére.

Výstavy v Galérii Jána Koniarka

Galéria Jána Koniarka v Kopplovej vile hostí počas jarných prázdnin dve výstavy. Maliarka Monika Germuška Vrancová predstavuje svoju tvorbu formou vizuálnej eseje pod názvom Bodnutie včelej kráľovnej. Súčasnú českú tvorbu reprezentuje expozícia Na dvorečku… Blackbird od bratov Iva a Zdenka Markových. Obe výstavy sú prístupné počas celého prázdninového týždňa.

128 centimetrov v Galérii Čepan

Dizajnérka Veronika Kurcinová predstavuje svoj pohľad na svet prostredníctvom ilustrácií, fotografií a citátov vo výstave s názvom 128 centimetrov. Pridáva k nim veľkú dávku nadhľadu a humoru. Výstava potrvá do 7. apríla a vstup je pre všetkých záujemcov zdarma.

Podujatia na Smolenickom zámku

Počas jarných prázdnin sa na Smolenickom zámku premietne detský film Nerozlučná dvojka a uskutoční sa knižná beseda o Pálffyovcoch v Smoleniciach. Na obe podujatia je vstup voľný. Návštevníci môžu využiť aj prehliadky zámku, ktoré prebiehajú denne od 11:00 do 17:00 h.

Región Trnava ponúka pestrý kultúrny program

Región Trnava ponúka počas jarných prázdnin pestrý kultúrny program pre všetkých. Či už máte radi divadlo, výstavy alebo historické pamiatky, určite si nájdete to svoje. Neváhajte a využite voľné dni na obohacujúce zážitky v tomto krásnom regióne.

Odkazy

Viac informácií o divadelných podujatiach nájdete na stránke: https://www.djp.sk/kalendar

Novinky z kultúrneho strediska Malý Berlín sú dostupné na webe: https://www.malyberlin.sk/eventy/veronika-kurcinova-128-cm/

Informácie o výstavách v Galérii Jána Koniarka: https://www.gjk.sk/vystavy-podujatia#aktualne

Podujatia na Smolenickom zámku: Aktuality Archieven – Smolenicky Zamok (sav.sk)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>