Adventný čas v regióne Piešťany s atraktívnym programom


Keď sa zima ujme vlády a decembrové chladné dni sa začnú krátiť, región Piešťany sa premení na miesto plné tepla a svetla vďaka množstvu predvianočných akcií. Na to, ako prežíva adventný čas a čo všetko sa chystá, sme sa spýtali Tatiany Nevoľnej, riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Vianočné trhy a kultúrne podujatia

December je pre nás vždy veľmi špeciálny,” začína Nevoľná. “Ožívajú ulice, námestia a každý kútik Piešťan sa snaží ponúknuť niečo pre obyvateľov i návštevníkov. Vianočné trhy sú tu už od 24. novembra a vydržia až do nového roka, a to nielen v Piešťanoch, ale aj v okolitých mestách a obciach.” Nevoľná zdôrazňuje, že na trhoch nájdete nielen tradičné remeselné výrobky a vianočné pochúťky, ale aj bohatý kultúrny program

Adventný čas v regióne Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Adventný čas v regióne Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Adventný čas: Koncerty a výstavy

Pripravili sme viac ako 220 rôznych akcií,” pokračuje. “Koncerty, divadelné predstavenia, filmové projekcie či výstavy – je z čoho vyberať.” Nevoľná nezabúda spomenúť aj koncerty v Dome umenia, kde sa predstavia umelci ako Filip Jančík či Mária Čírová, alebo adventný koncert Felixa Slováčka v Hoteli Termia Palas.

Aktivity pre rodiny a športové podujatia

Rodiny s deťmi určite ocenia mini farmu so živými zvieratkami na Kúpeľnom ostrove či rôzne divadelné predstavenia pre deti. “Športovci si zas nenechajú ujsť tradičné bežecké a turistické podujatia, ako sú Roľničkový beh alebo Štefanský výstup,” dodáva riaditeľka.

Vianočné a silvestrovské pobyty

Piešťany sú známe svojimi kúpeľmi a relaxačnými službami, a preto nie je prekvapením, že ponúkajú aj vianočné a silvestrovské pobyty. “Hotel Park, Hotel Termia Palas či Hotel Satelit – všetky majú svoje špeciálne ponuky, vrátane slávnostných večerí a kúpeľných procedúr,” vysvetľuje pani Nevoľná.

Adventný čas: Pozvánka

Na záver rozhovoru riaditeľka zdôrazňuje: “Odporúčam sledovať našu webovú stránku, kde nájdete kompletný prehľad všetkých podujatí. A nezabudnite, že zážitok z Piešťan môže byť aj krásnym vianočným darčekom.” S úsmevom dodáva: “Teším sa na každého, kto nás príde navštíviť a spoločne prežije kúzlo vianočného času v našom regióne.

Adventný čas v regióne Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Adventný čas v regióne Piešťany Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>