Záhorie a Kopanice spájajú sily v cestovnom ruchu


Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie rozširuje svoje aktivity na myjavské kopanice a mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. Spolupráca dvoch regiónov prináša aj nový názov organizácie, ktorý jednomyseľne schválili delegáti valného zhromaždenia v piatok 1. marca v Stupave.

OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ľubomír Karika - viceprimátor mesta Myjava, Veronika Filanová – projektová manažérka mesta Myjava, Martin Džačovský - primátor mesta Senica, Ľubomír Halabrín - primátor mesta Myjava, Zdenko Čambal - predseda OOCR, primátor mesta Holíč , Oľga Luptáková - primátorka mesta Skalica, Peter Novysedlák - primátor mesta Stupava.
OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ľubomír Karika – viceprimátor mesta Myjava, Veronika Filanová – projektová manažérka mesta Myjava, Martin Džačovský – primátor mesta Senica, Ľubomír Halabrín – primátor mesta Myjava, Zdenko Čambal – predseda OOCR, primátor mesta Holíč , Oľga Luptáková – primátorka mesta Skalica, Peter Novysedlák – primátor mesta Stupava.

Prirodzené spojenie prepojených regióniov

Vznik spoločnej Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) ZÁHORIE a KOPANICE predstavuje prirodzené spojenie dvoch geograficky a kultúrne prepojených regiónov. Cesta k spolupráci sa začala v roku 2021, kedy sa členom OOCR Záhorie stalo mesto Brezová pod Bradlom. Minulý rok prejavili záujem o spoluprácu aj mesto Myjava a obce Chvojnica, Podkylava a Vrbovce.

Kopanice sú krajom, kde sa narodil najväčší Slovák Milan Rastislav Štefánik. Tento kopcovitý kraj sa môže pochváliť nielen bohatou históriou a folklórom, ale i množstvom atraktívnych miest, ktorým dominuje Mohyla M. R. Štefánika na Bradle,“ povedal predseda OOCR ZÁHORIE a KOPANICE Zdenko Čambal.

Medzi Záhorím a Kopanicami existuje mnoho spoločných prvkov. V niektorých prihraničných obciach sa ani miestni obyvatelia nevedia zhodnúť, ku ktorému regiónu patria. „Bolo teda prirodzené, že sme sa rozhodli spojiť sily a spoločne pracovať na zlepšení cestovného ruchu,” dodal Čambal, ktorý je zároveň primátorom mesta Holíč.

OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ján Morihladko - starosta obce Podkylava, Ľubomír Halabrín - primátor mesta Myjava, Jaroslav Ciran - primátor mesta Brezová pod Bradlom, Marian Kollár - starosta obce Chvojnica.
OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ján Morihladko – starosta obce Podkylava, Ľubomír Halabrín – primátor mesta Myjava, Jaroslav Ciran – primátor mesta Brezová pod Bradlom, Marian Kollár – starosta obce Chvojnica.

Kopanice majú čo ponúknuť

Kopanice majú spoločnému projektu určite čo ponúknuť. „Náš región je známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami, ktoré sú ideálnym miestom pre peších aj cykloturistov. Čoraz častejšie tu stretnete aj jazdcov na koňoch. O pohostinnosti v našom regióne je najlepšie sa presvedčiť osobne. V gastronómii máme špeciality, ktoré nám môžu závidieť široko-ďaleko, či už sú to kapustníky, tradičné slivkové jedlá alebo zabíjačkové špeciality. A nesmieme zabudnúť na našu slivovicu, ktorá vhodne doplní ponuku kvalitných vín zo Záhoria,“ s úsmevom doplnil primátor mesta Myjava Ľubomír Halabrín.

Rozšírenie OOCR Záhorie o Kopanice prinesie výhody aj obyvateľom Dolného Záhoria. „Táto užšia spolupráca rozšíri ponuku územia pre návštevníkov o ďalšie zaujímavé miesta. Zároveň poskytne našim podnikateľom príležitosť privítať viac zákazníkov a našim obyvateľom vyššiu informovanosť o atraktívnych miestach v blízkom okolí, ktoré stoja za návštevu,” poznamenal primátor Stupavy, Peter Novisedlák.

OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ľubomír Halabrín - primátor mesta Myjava, Zdenko Čambal - predseda OOCR Záhorie a Kopanice a primátor mesta Holíč.
OOCR Záhorie mení názov na OOCR ZÁHORIE a KOPANICE. (zľava): Ľubomír Halabrín – primátor mesta Myjava, Zdenko Čambal – predseda OOCR Záhorie a Kopanice a primátor mesta Holíč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>