Víkend v Hlohovci bude plný kultúry, športu a zábavy


Pripravili sme pre vás zaujímavý prehľad víkendových podujatí, ktoré sa budú konať v meste Hlohovec. Je tu niečo pre každého – od výstav a kultúrnych podujatí, cez športové zápasy, až po filmové premietania a detské predstavenia. Tak si vyberte a užite si pestrý víkend v Hlohovci!

Otvorenie výstavy Strom života

Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Hlohovci v spolupráci s OZ KRIMART srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie jubilejnej výstavy obrazov, sôch a objektov z dreva výtvarníčky Beáty Krasňanskej s názvom “STROM ŽIVOTA”. Výstava sa koná 9. 11. 2023 o 16:30 hod. a bude trvať do 10. 12. 2023.

Výstava o. z. Ex libris Ad Personam Hlohovec

10. 11. 2023 sa v Výstavnej sieni Vlastivedného múzea v Hlohovci koná slávnostné otvorenie výstavy venovanej 20. výročiu založenia o. z. Ex libris Ad Personam Hlohovec s názvom “20 ROKOV OD KNÍH K OSOBNOSTIAM HLOHOVCA”. Začiatok je o 15:00 hod.

Folklórne popoludnie a Lampiónový sprievod

11. 11. 2023 bude v Hlohovci patriť folklóru. O 15:00 hod. sa koná predstavenie Folklórneho súboru Inovec v Kine Úsmev. Vstup je voľný. Podvečer sa môžete zúčastniť Lampiónového sprievodu, ktorý začína o 16:45 hod. pred Františkánskym kostolom. Program pokračuje Pietnou spomienkou na obete I. svetovej vojny a o 17:30 hod. sa zaháji sprievod k parku na R. Dilonga, ktorý sa o 18:00 hod. ukončí Ohňovou show.

Program Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika

Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci ponúka 10. 11. 2023 o 18:00 hod. Vesmírne cesty pre širokú verejnosť. Nasledujúci deň, 11. 11. 2023 o 15:00 hod. sa môžu deti (6 – 12 rokov) tešiť na animovaný film “3-2-1 štart”.

Športové podujatie a turnaje

SPORTACADEMY Hlohovec vás pozýva na hádzanársky zápas medzi tímami HC Sporta Hlohovec a ŠKP Bratislava. Zápas sa odohrá v sobotu o 16:00 hod. v Športovej hale na Zábraní. Milovníci kariet môžu navštíviť XXVI. ročník Veľkej ceny Hlohovca alebo XVI. ročník Celoslovenského turnaja v licitovanom mariáši.

Detské predstavenia a filmové premietania

Pre deti je pripravené predstavenie “Smieško a Veľká Zlodejina” v Empírovom divadle 12. 11. 2023 o 16:30 hod. Pre milovníkov filmového umenia pripravilo Kino Úsmev bohatý program, ktorý obsahuje filmy rôznych žánrov.

Výstavy v Hlohovci a okolí

Až do konca roka môžete navštíviť výstavu o sviečkarských produktoch “Za plameňom hlohoveckých sviečok”. Na Zámku v Hlohovci je otvorená jubilejná výstava “Ladislav Jurovatý starší – Vyznania majstra železa a drôtu”. Do polovice novembra je možné navštíviť výstavu “Túlavé topánky našich predkov” v Štátnom archíve v Trnave.

Zdroj: Mesto Hlohovec


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>