Trnavský kraj na Festivale regiónov a miest


Na aktuálne prebiehajúcom Samite regiónov a miest v belgickom meste Mons sa zúčastňuje aj Trnavský samosprávny kraj.

Samit aj Festival regiónov a miest

Sprievodným podujatím samitu je aj Festival regiónov a miest. Z takmer stovky vystavovateľov majú na podujatí zastúpenie iba dve slovenské destinácie. Jednou z nich je Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zážitkov.

Podpora cestovného ruchu

“Pre všetkých zahraničných návštevníkov máme pripravené ukážky doslova cez zážitky. Prostredníctvom virtuálnej reality ich prevedieme po Kolonádovom moste v Piešťanoch a ochutnať môžu aj sladké šamrole a iné pochutiny lokálnych výrobcov (to už v realite, nie tej virtuálnej ). Aktívna účasť na takýchto podujatiach je dôležitá súčasť podpory nášho cestovného ruchu,” povedal k podujatiu trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavský kraj na Festivale regiónov a miest
Trnavský kraj na Festivale regiónov a miest

– Stovky volených zástupcov regionálnych a miestnych samospráv sa stretlo v belgickom Monse na Európskom samite regiónov a miest, ktorý sa koná každé dva roky v inej krajine. Sprievodným podujatím je Festival regiónov a miest, na ktorom sa Trnavský kraj zážitkov prezentuje ako destinácia, ktorá očarí rodiny s deťmi, dobrodruhov i ľudí hľadajúcich zdravie a relax.

„Zástupcovia regiónov jednotlivých krajín Európskej únie prinášajú na samit v belgickom Monse nové pohľady, názory či riešenia na výzvy, ktorým spoločne čelíme. Popri riešení náročných tém na plenárnych zasadnutiach tu prebieha aj Festival regiónov a miest, na ktorom sa prezentujú rôzne regióny z Európy. Z takmer stovky vystavovateľov majú na podujatí zastúpenie iba dve slovenské destinácie, a jednou z nich je práve Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj. Som presvedčený, že ide o silný nástroj prezentácie, keďže náš kraj navštevuje čoraz viac zahraničných turistov,“ dopĺňa župan Viskupič.

Trnavský kraj na Festivale regiónov a miest
Trnavský kraj na Festivale regiónov a miest

Virtuálne po Kolonádovom moste

Atmosféru kúpeľného mesta Piešťany približujú návštevníkom stánku Trnavského kraja zážitkov jemné kúpeľné oblátky, ale napríklad aj mydlo obsahujúce svetoznáme sírne bahno. Vďaka spolupráci Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, ktorá túto prezentáciu pripravila, s Mestskou knižnicou mesta Piešťany sa môžu ľudia v Monse prejsť po Kolonádovom moste prostredníctvom virtuálnej reality. Podobným spôsobom objavia Kostol svätej Margity Antiochijskej v Kopčanoch.

Regionálne špeciality sú zastúpení napríklad krehkými šamrolami, ktoré pripravili študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.  Nechýbajú ani produkty lokálnych výrobcov odkazujúce na fakt, že Trnavský kraj je krajom medu a vína. Bohaté kultúrne dedičstvo je reprezentované risografikami s príbehmi o zaujímavých miestach zo všetkých regiónov Trnavského kraja.

„Festival regiónov a miest je príležitosťou predstaviť našu destináciu v srdci Európskej únie po boku takých vyhľadávaných oblastí ako Flámsko, Andalúzia alebo Južná Morava. Aj v porovnaní s nimi má Trnavský kraj zážitkov čo ponúknuť. Presvedčia sa o tom návštevníci nášho stánku, ktorých pozývame spoznať kráľovskú Trnavu i romantické Záhorie, vyskúšať liečivú silu piešťanských kúpeľov, objaviť Matúšovu zem a oddýchnuť si v thermalparkoch Žitného ostrova,“ uzavrela Agáta Mikulová, riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

Prezentácia Trnavského kraja zážitkov na Festivale regiónov a miest vznikla aj vďaka spolupráci so Zastúpením Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v Bruseli, ktorého cieľom je reprezentácia TTSK na európskej úrovni, lepší prístup k informáciám o európskej spolupráci a možnostiach čerpania fondov Európskej únie.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>