Trdlofest otvára letnú turistickú sezónu v Skalici


Skalica sa zahalí do atmosféry folklóru a privíta návštevníkov lahodnou vôňou Skalického trdelníka. V sobotu 18. mája sa otvára letná turistická sezóna jej neodmysliteľným podujatím Trdlofestom vo Františkánskej záhrade. Informovala o tom vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

Oslava Skalického trdelníka a miestnych špecialít

Tento rok sa slávi už 18. ročník tohto tradičného podujatia, ktoré je oslavou prvého slovenského potravinárskeho výrobku s Chráneným zemepisným označením. Okrem Skalického trdelníka môžete ochutnať aj skalický šumajster a vychýrený Skalický rubín. Okrem súťažných ochutnávok skalických špecialít bude pripravená výstava vín Vinohradníckeho spolku Skalica.

Bohatý kultúrny program pre všetky vekové kategórie

Na svoje si príde každý – malí i veľkí, milovníci folklóru, histórie i umenia! Zasúťažiť si môžete pri pečení vlastného trdelníka a nezmeškajte ani pečenie Maxitrdelníka. Tešiť sa môžete na autentický folklórny zážitok s vystúpeniami skvelých folklórnych súborov.

Predstavia sa Mužský spevácky zbor URBAN, Myjavská cimbalovka, Folklórne súbory Skaličan a Skaličan seniori, Detský folklórny súbor Skaličánek, ľudové súbory Zlatnica a Zlatnička, Spjevule, Spjeváčci a Raubíri zo ZUŠ Dr. Janka Blaha.

Na pódiu sa objaví aj Cimbálová muzika Harafica a tanečné umenie predvedú Čarovné ostrohy. Festival ukončí koncert populárnej slovenskej kapely Polemic.

Sprievodné aktivity a pamiatky mesta

Pripravené sú výstavy v Galérii u františkánov a v Záhorskom múzeu. Pre najmenších návštevníkov je pripravená detská zóna s hravými aktivitami a zábavnými prekážkami. Na námestí bude zabezpečené vozenie detí na koni zdarma.

Rozhodne nezabudnite navštíviť niektorú z pamiatok mesta, brány letnej turistickej sezóny sa týmto podujatím dokorán otvárajú. Je to skvelá príležitosť objaviť kúzlo Skalice. Pridajte sa v sobotu 18. mája a zažite úžasnú atmosféru Trdlofestu v srdci Záhoria. Vstupenky sú k dispozícii v Turistickej informačnej kancelárii a v sieti predpredaj.sk.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>