Tip na výlet: Od hradu k hradu


Objavte krásy Záhoria a Malých Karpát počas jedinečného výletu, ktorý spája históriu, prírodu a aktívny oddych. Vydajte sa s nami na cestu od hradu k hradu a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Štart v Plaveckom Podhradí

Naše putovanie začíname v malebnej obci Plavecké Podhradie, kde nás víta Pálffyovský kaštieľ a expozícia Plaveckého krasu. Po krátkej prehliadke sa vydávame po modrej turistickej značke smerom k Plaveckému hradu.

Plavecký hrad a okolie

Prvou zastávkou je majestátny Plavecký hrad, ktorý sa týči nad okolitou krajinou. Po prehliadke hradu pokračujeme popri Národnej prírodnej rezervácii Pohanská, kde obdivujeme pozostatky keltského hradiska. Oddýchnuť si môžeme pri upravenej studničke s výbornou vodou.

Plavecký hrad Autor: Vladimír Miček
Plavecký hrad Autor: Vladimír Miček

Cez Amonovu lúku na Mon Repos

Ďalšia časť trasy vedie cez Amonovu lúku po Štefánikovej magistrále až k bývalému poľovníckemu kaštieľu Mon Repos. Tu sa môžeme občerstviť a doplniť zásoby vody v neďalekej studničke.

Priehrada Buková a okolie

Z Mon Reposu smerujeme k priehrade Buková, kde si môžeme vychutnať pokojné prostredie a krásy okolitej prírody. Nezabudnite si so sebou pribaliť dostatok jedla a pitia, keďže bufet pri priehrade býva mimo sezóny zatvorený.

Priehrada Buková Autor: Vladimír Miček
Priehrada Buková Autor: Vladimír Miček

Veterné elektrárne a rozhľadňa na Rozbehoch

Pokračujeme po modrej značke k prvým veterným elektrárňam na Slovensku, ktoré sa nachádzajú v časti obce Cerová Rozbehy. Ak budete mať šťastie, možno sa vám podarí nahliadnuť do ich vnútra. Neďaleko sa nachádza aj rozhľadňa, ktorá ponúka nádherné výhľady na okolie.

Zrúcaniny hradu Korlátka

Poslednou zastávkou nášho výletu sú zrúcaniny hradu Korlátka. Tento hrad je obľúbeným miestom turistov a prináša jedinečnú atmosféru dávnych čias. Pri hrade sa nachádza aj pamätník venovaný trnavským trampom.

Záver v Jablonici

Našu cestu končíme v obci Jablonice, kde si môžeme oddýchnuť a občerstviť sa v príjemnom prostredí Hostinca u Matúša. Aj keď záverečná časť trasy vedie po frekventovanej ceste, odmena v podobe dobre načapovaného piva a posedenia na terase stojí za to.

Spoznáte krásy Záhoria a Malých Karpát

Tento výlet od hradu k hradu je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú spoznať krásy Záhoria a Malých Karpát. Trasa nie je extrémne náročná a ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Nezabudnite si však so sebou pribaliť dostatok vody a občerstvenia, keďže možnosti doplnenia zásob sú na trase obmedzené. Prajeme vám príjemné zážitky a veľa šťastných kilometrov!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>