S Vesnou na vodu: Štvorica výletov odštartuje vodácku sezónu


Splavovanie je v Trnavskom kraji zážitkov čoraz populárnejšie, sezónu zaháji štvorica výletov S Vesnou na vodu.

Podujatie S Vesnou na vodu vhodné aj pre deti

S Vesnou na vodu sa už tretí raz vyberú milovníci splavov, aby na štyroch tokoch Trnavského kraja otvorili vodácku sezónu. Výlety po vodnej hladine si v deň štátneho sviatku – v stredu 1. mája 2024 môžu užiť i ľudia, ktorí nikdy predtým rieku nesplavovali. Podujatie je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Rozmanitosť prírodného a kultúrneho dedičstva prezentuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj prostredníctvom splavov. Tie sú medzi domácimi i zahraničnými návštevníkmi čoraz obľúbenejšie. Tunajšie rieky nelákajú na adrenalínové nebezpečenstvá, ide o prevažne pokojné toky, ktoré bez problémov splavia aj úplní začiatočnícßi. 

Na stredu 1. mája sme pripravili vodácke výlety po Malom Dunaji, Dunajských ramenách a Váhu. Prvýkrát sa s Vesnou stretneme aj na Baťovom kanáli, kde v tento deň tradične otvárajú vodácku sezónu,” približuje Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

S Vesnou na vodu Zdroj: KOCR Trnavský kraj
S Vesnou na vodu Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Účastníci nepotrebujú vybavenie ani skúsenosti

Na Váhu splavia účastníci podujatia S Vesnou na vodu úsek Sokolovce – Hlohovec, kde má najdlhšia slovenská rieka svoju pôvodnú, blúdivú podobu. Nemenej zaujímavý je splav poslednej vnútrozemskej delty Dunaja – výletníci sa presvedčia, že Dunajské ramená sú na jar plné života. Pozoruhodný je aj Malý Dunaj, na ktorom bude Vesna splavovať úsek od vodného mlyna Tomášikovo po obec Jahodná. Na Baťovom kanáli si v jeho jedinom slovenskom prístave záujemcovia môžu v predstihu prenajať motorové člny alebo sa po ňom odviesť zo Skalice v sprievode miestneho lodivoda.

Výhodou je, že účastníci nemusia mať žiadne špeciálne vybavenie ani skúsenosti so splavovaním. O všetko sa postarajú odborníci – lokálni splavovatelia, s ktorými na podujatí S Vesnou na vodu spolupracujeme. Stačí si zabaliť dobrú náladu, niečo pod zub a mať chuť objavovať vodné toky Trnavského kraja zážitkov,” dodáva Petra Hencelová

KOCR Trnavský kraj týmto podujatím upriamuje pozornosť na rozmanité možnosti trávenia voľného času spojené s pobytom pri vodných tokoch. Sezóna splavov trvá od jari do neskorej jesene. Rastúcu popularitu výletov po riekach potvrdzujú miestni splavovatelia, ale aj počet účastníkov podujatia S Vesnou na vodu. V roku 2023 ich bolo na troch riekach dohromady takmer 200 a všetky miesta v raftoch, člnoch a katamaránoch boli obsadené. 

S Vesnou na vodu Zdroj: KOCR Trnavský kraj
S Vesnou na vodu Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>