Región Trnava organizuje skupinovú cyklojazdu pre verejnosť


Región Trnava v spolupráci s odborníkmi z MTBIKER pripravuje na sobotu 8. júna skupinovú cyklojazdu po okolí Trnavy. Štart je naplánovaný na 10:00 hod. z Námestia sv. Mikuláša v Trnave. Trasa povedie cez obec Smolenice, kde bude pre účastníkov pripravené občerstvenie a možnosť prehliadky areálu medovinárstva Včelovina.

Cyklojazda je vhodná pre všetkých, vrátane rodín s deťmi

Skupinová jazda je vhodná pre cyklistov každého veku, vrátane rodín s deťmi. Vítané sú všetky typy bicyklov – cestné, gravel, MTB, krosové aj elektro bicykle. Nevyhnutnou podmienkou účasti je cyklistická prilba pre všetkých účastníkov. Celá trasa vedie po poľných cestách mimo hlavných spojov.

Trasa má dĺžku 63,8 km s prevýšením 417 m

Prvá polovica trasy do Smoleníc je dlhá 25 kilometrov. Účastníci, ktorí budú chcieť v Smoleniciach stráviť viac času, budú môcť absolvovať cestu späť do Trnavy pohodlne vlakom. Skupinová jazda bude pokračovať zo Smoleníc späť do Trnavy o 13:00 hod. po 40 kilometrov dlhom úseku cez obce Dolné Orešany, Dlhá a Biely Kostol. Celková trasa má 63,8 km s prevýšením 417 m.

Cyklojazda nie je len o bicyklovaní, ale aj o komunite a zážitkoch

MTBIKER cyklojazda Regiónom Trnava nie je len o jazde na bicykli, ale aj o komunite. Trasa je naplánovaná tak, aby si všetci užili spoločné zážitky a rozhovory. K cyklistike patrí aj objavovanie nových miest a gastrozážitky. V regióne, ktorý sa môže pochváliť najlepšou medovinou na svete, sme preto naplánovali krátku zastávku v medovinárstve priamo pod Smolenickým zámkom,” hovorí Tomáš Cepka z MTBIKER.

Pred jazdou bude k dispozícii servis bicyklov a občerstvenie

Pred jazdou bude účastníkom k dispozícii malý servis bicyklov a občerstvenie s kávou. Cyklojazda je bezplatná a nie je potrebná registrácia. Záujemcovia môžu dať o svojej účasti vedieť v kalendári MTBIKER. Viac informácií nájdete na stránke MTBIKER cyklojazda Regiónom Trnava (regiontrnava.sk).


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>