Prvý letný víkend v Trnave oslávia dvoma podujatiami


Začiatok letných prázdnin oslávia v Trnave dvomi podujatiami. V piatok 28. júna sa uskutoční exotická Garden party na Korze priamo pod holým nebom pred trnavskou radnicou. V sobotu bude mestská veža oslavovať 450. výročie túlavými prehliadkami jej útrob.

Tohtoročná edícia exotickej oslavy príchodu leta Garden party na Korze sa začne v centre Trnavy v piatok 28. júna o 18:00 h. a potrvá až do 22:00 h. Zábavu pod holým nebom návštevníkom spestria dobré jedlo a letné nápoje.

Nebude chýbať ani karnevalový sprievod tanečných škôl Alegria a Crazy family. Tie spolu s bubeníckou šou o 19:00 h. roztancujú pešiu zónu pred trnavskou radnicou. Súčasťou večernej Garden party na Korze je každoročne hudobná zábava priamo pred trnavskou radnicou. O atmosféru sa do neskorých večerných hodín postará maďarská latino kapela Mai Rumba.

Garden party na Korze je každoročne oslavou príchodu leta a letných prázdnin. Ako inak privítať leto, ako oslavou pod holým nebom v exotickej atmosfére,“ hovorí Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska Zaži v Trnave.

Mestská veža oslavuje

V posledný júnový piatok uplynie 450 rokov od významného podpisu zmluvy, ktorou sa murársky majster Jakub zaviazal postaviť mestskú vežu. Tá dnes patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Trnave.

Pri tejto príležitosti sa v sobotu 29. júna od 14:00 h. do 18:00 h. budú na tejto dominante mesta konať túlavé prehliadky jej vnútorných priestorov. Počas osláv 450. výročia mestskej veže budú v jej okolí a v útrobách čakať sprievodcovia. Tí návštevníkom porozprávajú príbehy spojené nielen so stavbou tejto historickej budovy, ale aj so životom v nej.

Mestská veža je vysoká 57 metrov, vyhliadka je vo výške zhruba tridsať metrov a vedie k nej 143 schodov.

Viac informácií o podujatí Garden Párty na korze nájdete na tejto stránke: https://kultura.trnava.sk/podujatia/garden-party-na-korze a novinky o pripravovanom podujatí 450. výročia budú publikované na www.regiontrnava.sk.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>