Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Výročie posviacky kaplnky v Krakovanoch

2 júna @ 14:00 - 18:00


V nedeľu 2. júna sa uskutoční procesia pri príležitosti prvého výročia posviacky obnovenej kaplnky Najsvätejšej Krvi Ježiša Krista v Krakovanoch. Procesia začne o 14.00 hod od kostola sv. Mikuláša. Pre starších a nevládnych je zabezpečený odvoz autami o 14.00 a 14.30 hod, podobne ako minulý rok.

Spoločná modlitba pri kaplnke

O 15.00 hod sa pri kaplnke uskutoční spoločná modlitba Korunky k Božiemu milosrdenstvu. Následne budú poskytnuté informácie o budovaní krížovej cesty a poďakovanie všetkým dobrodincom, ktorí pomáhali pri jej výstavbe.

Pohostenie a voľný program

Po modlitbe bude nasledovať voľný program a malé pohostenie. Organizátori uvítajú, ak šikovné žienky pripravia a prinesú na spoločný stôl koláčiky, zákusky, pagáčiky alebo iné dobroty podľa svojich možností. K dispozícii bude aj pivo, vínko a voda.

Praktické informácie

Parkovanie bude možné pri ceste na letisko a otvorená bude aj rampa zo strany od Vrbového. V prípade nepriaznivého počasia sa procesia odkladá o týždeň.

Kaplnka Najsvätejšej Krvi Ježiša Krista, Krakovany

Kaplnka Najsvätejšej Krvi Ježiša Krista, Krakovany Autor: Jozef Sedlák

Bohatá história kaplnky

Kaplnka Najsvätejšej Krvi Ježiša Krista v Krakovanoch bola postavená v roku 1820 a je v správe Rímskokatolíckej cirkvi, farnosti Krakovany. V minulosti sa ku kaplnke konali procesie pravdepodobne na Zelený štvrtok alebo Veľký piatok.

Táto starobylá stavba z konca devätnásteho storočia je unikátna svojou trojhrannou dispozíciou a podobná stavba sa nachádza len v Šaštíne. Výjav kaplnky zobrazuje Kristovu modlitbu na Olivovej hore v Getsemanskej záhrade. Kaplnka bola rekonštruovaná v rokoch 2014-2023.

Organizátori sa tešia na spoločenstvo s veriacimi a pozývajú všetkých záujemcov, aby si pripomenuli toto významné výročie a zúčastnili sa procesie a spoločnej modlitby.

<yoastmark class=


Details

Date:
2 júna
Time:
14:00 - 18:00
Event Categories:
,
Event Tags:
,

Organizer

Obec Krakovany
Phone
033/779 85 68
Email
krakovany@krakovany.sk
View Organizer Website

Venue

Kaplnka Najsvätejšej Krvi Ježiša Krista, Krakovany
48.6241861,17.7287015
Krakovany, 922 02 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>