Loading Events

« All Events

Víkend otvorených parkov a záhrad, Hlohovec

1 júna @ 13:00 - 2 júna @ 17:00


Milovníci parkov a záhrad sa môžu tešiť na ďalší ročník obľúbeného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Tento rok sa bude konať od 31. mája do 2. júna 2024 a hlavnou myšlienkou bude priblížiť krásu a šíriť povedomie o dôležitosti aktívnej ochrany a kvalitnej údržby našich zelených plôch.

Zážitok pre všetky zmysly

Podujatie v Hlohovci, ktoré je súčasťou medzinárodnej iniciatívy “Rendez-vous aux jardins”, prinesie bohatý program pre všetky vekové kategórie. Hlavnou témou XVI. ročníka bude “Päť zmyslov v záhrade”, vďaka čomu budú môcť návštevníci vnímať parky a záhrady všetkými zmyslami.

Deň detí v rozprávkovom lese

Najmladší návštevníci sa môžu tešiť na Deň detí, ktorý sa uskutoční v sobotu 1. júna od 13:00 do 19:00 hod. OZ Fraštačani pripraví pre deti nezabudnuteľnú Cestu rozprávkovým lesom, počas ktorej zažijú mnoho dobrodružstiev a zábavy.

Komentovaná prehliadka zámockým okruhom

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a architektúru, je pripravená komentovaná prehliadka zámockým okruhom. Uskutoční sa v nedeľu 2. júna o 15:00 hod. a začne pri Empírovom divadle. Prehliadku povedú zamestnanci Vlastivedného múzea v Hlohovci, ktorí návštevníkom priblížia zaujímavosti a tajomstvá zámockého areálu.

Podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad sa koná pod záštitou ministerky kultúry SR p. Martiny Šimkovičovej a primátora mesta Bratislavy p. Matúša Valla. Organizátori veria, že aj tento ročník prispeje k šíreniu myšlienky ochrany a údržby našich parkov a záhrad, ktoré sú dôležitou súčasťou zeleného dedičstva Európy.

XVI. ročník obľúbeného podujatia sa blíži

Neváhajte a príďte stráviť príjemný víkend v prekrásnom prostredí hlohoveckého zámockého parku. Zažite jedinečnú atmosféru, spoznajte krásy prírody a histórie a nechajte sa uniesť čarom všetkých piatich zmyslov v záhrade.

Víkend otvorených parkov a záhrad, Hlohovec

Víkend otvorených parkov a záhrad, Hlohovec


Details

Start:
1 júna @ 13:00
End:
2 júna @ 17:00
Event Categories:
, , ,
Event Tags:

Organizer

Mesto Hlohovec
Phone
+421 337 368 111
Email
info@hlohovec.sk
View Organizer Website

Venue

Hlohovský zámok
Zámok
Hlohovec, 92001 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421 902 339 342
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>