Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Svetový deň sprievodcov, Skalica

24 februára @ 15:00 - 17:00

Svetový deň sprievodcov, Skalica

Skalica oslavuje Svetový deň sprievodcov: Objavte skryté poklady mesta

Turistická informačná kancelária (TIK) mesta Skalica s radosťou oznamuje, že v rámci XXI. ročníka Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu, pripravila špeciálnu prehliadku pamiatok, ktorá umožní návštevníkom objaviť historické a kultúrne skvosty tohto malebného mesta. Táto akcia predstavuje vynikajúcu príležitosť pre všetkých, ktorí majú záujem o architektúru, históriu a tradície Skalice.

Program prehliadky

Začiatok prehliadky je naplánovaný 24. februára na 15:00 hod. pri Turistickej informačnej kancelárii, kde sa účastníci stretnú so svojím sprievodcom. Cesta vedie popri štyroch kľúčových pamiatkach: veži farského kostola, kde sa naskytá pohľad na celé mesto, Jezuitskom kostole s jeho duchovnou atmosférou, Expozícii kníhtlače, ktorá odhalí tajomstvá starodávneho umenia tlače, až po Rotundu sv. Juraja, ktorá je architektonickou perlou Skalice.

Vstupné a ďalšie Informácie

Najlepšie na tejto prehliadke? Je úplne zdarma! Všetci záujemcovia sa môžu zúčastniť bez akýchkoľvek poplatkov a vychutnať si tak deň plný kultúrneho obohatenia.

Medzinárodný deň turistických sprievodcov

Pripomeňme si, že 21. februára každoročne oslavujeme Medzinárodný deň turistických sprievodcov. Tento deň zaviedla v roku 1987 Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) s cieľom osvetliť dôležitú úlohu sprievodcov v cestovnom ruchu. Na Slovensku sa do osláv zapájajú mnohé mestá, ktoré ponúkajú bezplatné prehliadky a prezentujú svoje kultúrne bohatstvo. Skalica je hrdá, že je súčasťou tejto iniciatívy a teší sa na návštevníkov z domova aj zo zahraničia.

Nezabudnite si zapísať do kalendára túto jedinečnú udalosť a pridajte sa k nám na spoznávanie histórie a krás Skalice. Tešíme sa na vašu návštevu!

Svetový deň sprievodcov, Skalica

Svetový deň sprievodcov, Skalica


Details

Date:
24 februára
Time:
15:00 - 17:00
Event Category:
Event Tags:
, , ,

Organizer

TIK, Skalica
Phone
+421 915 723 216
Email
tik@mesto.skalica.sk
View Organizer Website

Venue

TIK, Skalica
Námestie slobody 96/11
Skalica, 909 01 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421 915 723 216
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>