Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Rozárium hudby ’24: Magický večer klasickej hudby v Dolnej Krupej

7 septembra @ 18:00 - 19:30


Dolná Krupá, malebná obec v Trnavskom kraji, privíta 7. septembra 2024 milovníkov klasickej hudby. Park kaštieľa Brunsvikovcov sa premení na jedinečnú koncertnú sálu pod holým nebom. Podujatie Rozárium hudby ’24 sľubuje nezabudnuteľný večer plný vášnivej hudby.

Stretnutie hudobných velikánov

Organizátori pripravili program, ktorý prenesie návštevníkov do čias hudobných géniov. Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Nepomuk Hummel ožijú prostredníctvom ich najkrajších skladieb. Hummel, rodák z Prešporku, pridá podujatiu aj lokálny nádych.

Vášeň ako ústredná téma

Koncert sa zameria na tému vášne – pre hudbu, lásku a život. Návštevníci si vychutnajú emotívne interpretácie, ktoré rozochvejú ich srdcia. Špičkoví hudobníci, vrátane klaviristov Claudia Trovajoliho a Jordany Palovičovej či violončelistu Jozefa Luptáka, prevedú publikum celou škálou ľudských emócií.

Výnimočný repertoár

Program zahŕňa Beethovenove variácie pre violončelo a klavír na tému z Mozartovej opery Čarovná flauta, Hummelovo brilantné Septeto, op. 74 a slávnu “Appassionatu”. Táto sonáta, plná nepokoja a vášne, má špeciálne spojenie s miestom konania – je venovaná Františkovi Brunsvikovi, bratovi Beethovenových žiačok a blízkemu priateľovi skladateľa.

Výhodný predpredaj vstupeniek

Pri príležitosti Svetového dňa hudby (21. júna) spustili organizátori predpredaj vstupeniek. Do 15. júla 2024 si môžete zakúpiť lístky za zvýhodnenú cenu 18 eur. Vstupenky sú dostupné online na bit.ly/Rozarium24.

Ideálny výlet pre milovníkov hudby

Rozárium hudby ’24 ponúka skvelú príležitosť spojiť kultúrny zážitok s výletom do krásneho prostredia. Kaštieľ v Dolnej Krupej, známy aj ako “slovenské Versailles”, poskytne dokonalú kulisu pre tento výnimočný koncert.

Pre viac informácií a rezervácie kontaktujte organizátorov na info@krajzazitkov.sk. Príďte si vychutnať magický večer plný hudby v objatí histórie a prírody!

Rozárium hudby, Dolná Krupá

Rozárium hudby, Dolná Krupá


Podrobnosti

Dátum:
7 septembra
Čas:
18:00 - 19:30
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:
, , ,

Organizátor

KOCR Trnavský kraj
Phone
+421 948 473 791
Email
info@krajzazitkov.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Kaštieľ Dolná Krupá
Hlavná 572
Dolná Krupá, 919 65 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Phone
0905 285 103
View Miesto udalosti Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>