Loading Events

« All Events

Príbeh jedného archívu: Deň otvorených dverí v Štátnom archíve v Skalici

21 júna @ 9:00 - 17:00


Štátny archív v Trnave, pracovisko Archív Skalica, pozýva všetkých záujemcov na Deň otvorených dverí s výstavou “Príbeh jedného archívu”. Podujatie sa uskutoční 21. júna 2024 od 9:00 do 17:00 pri príležitosti 70. výročia organizovaného archívnictva na Slovensku.

Prehliadka priestorov archívu

Návštevníci budú mať jedinečnú možnosť nahliadnuť do priestorov archívu. Dozvedia sa, ako funguje inštitúcia, ktorá uchováva a spravuje historické dokumenty. Sprievodcovia im ukážu depozitáre, kde sú uložené vzácne archívne materiály.

Interaktívne aktivity

Počas dňa otvorených dverí si budú môcť návštevníci vyskúšať písanie brkom a skladanie listov tradičným spôsobom. Zároveň sa naučia, ako správne pečatiť listy. Pre záujemcov o genealógiu budú pripravené konzultácie a pomoc pri tvorbe rodokmeňov. Návštevníci si tiež budú môcť vytvoriť vlastný erb.

Výstava “Príbeh jedného archívu”

Súčasťou podujatia bude výstava s názvom “Príbeh jedného archívu”. Tá priblíži návštevníkom 70-ročnú históriu organizovaného archívnictva na Slovensku. Výstava bude prístupná od 24. do 28. júna 2024, vždy od 9:00 do 15:00.

Praktické informácie

Skupiny návštevníkov je potrebné vopred nahlásiť na kontakte 0961 571 596 alebo e-mailom na archiv.tt.si@minv.sk. Vstup na podujatie je voľný. Štátny archív pracovisko Skalica sa teší na vašu návštevu a srdečne vás pozýva objaviť príbeh jedného archívu.

Príbeh jedného archívu: Deň otvorených dverí v Štátnom archíve v Skalici

Príbeh jedného archívu: Deň otvorených dverí v Štátnom archíve v Skalici


Details

Date:
21 júna
Time:
9:00 - 17:00
Event Categories:
, , ,
Event Tags:
,

Organizer

Mesto Skalica
Phone
+421 34 664 53 41
Email
tik@mesto.skalica.sk
View Organizer Website

Venue

Mesto Skalica
Mestský úrad Skalica, Námestie slobody 10
Skalica, 909 01 Slovensko
+ Google Map
Phone
034/664 53 41
View Venue Website

Blogy a články

Najbližšie podujatia


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>